„Vestuvininkų sostinė“

Vasaros savaitgaliais beveik visų miestų centruose ir parkuose galite išvysti vestuvių būrius. Bet Lietuvoje yra viena vieta, kur visas miestelis kiekvieną vasaros savaitgalį alsuoja vestuvių dvasia. Pilna centro aikštė vestuvinių mašinų, pasipuošusių žmonių, įėjus į parduotuvę taip pat sutiksi linksmai nusiteikusius vestuvių svečius. Šio miestelio bažnyčia yra viena geidžiamiausių santuokai (beje, ir viena gražiausių Lietuvoje). Aplink miestelį vis daugėja sodybų, kurios orientuojasi į vestuvių pobūvių ruošimą. Niekur toli nereikia važiuoti, jei nori pasidaryti nuostabią fotosesiją. Yra didelis, gražus parkas. Neretai savaitgaliais galima sutikti ir daug žinomų vestuvių verslo žmonių, tokiu, kaip: Kristina Kaikarienė, Remigijus Žiogas, Jogaila Morkūnas ir pan.

Koks tai miestelis? Žemaitijoje gyvenantys žmonės jau turėjo atsakyti į šį klausimą, nes visi žino, kad tai Švėkšna.

Praėjusiais metais Švėkšniškiai net bandė pasiskelbti, jog Švėkšna galėtų būti vestuvininkų sostinė. Juokas juokais, bet viską įvertinus, tai būtų teisingas pavadinimas. Ne paslaptis, jog jau keletą metų Švėkšnos miestelyje vyksta vestuvių muzikantų festivalis, į kurį bet kuris galite atvykti ir nemokamai pasiklausyti linksmo koncerto, įvertinti muzikantus ir gal išsirinkti kažką savo vestuvėms. Kaip planuotoja pasakysiu, jog tai puiki galimybė , nes ne bet kada gyvai galima įvertinti muzikantus, su kuriais iškart galite tartis dėl savo vestuvių.

Miestelis yra labai prižiūrimas, atsiranda vis naujų objektų, kurie traukia turistus. Yra bent keletas vietų, kur galite pasidaryti vestuvinę fotosesiją: miestelio turgaus aikštė, bažnyčios prieiga, žinoma, gražusis parkas, kur stovi grafų vila „Genovefa“, kurioje už tam tikrą mokestį taip pat galite fotografuotis (arba ten kelti puotą). Rekomenduočiau būtinai nuvykti prie „Vilkėnų malūno“. Vieta graži, galima išnaudoti fotosesijai, kaip ir netoli nuo malūno esantį Vilkėno dvarą. Dvaro aplinka ganėtinai apleista, bet geri fotografai ten pagauna tobulų kadrų. Deja, į pati dvarą kol kas nėra galimybės įeiti, bet tikiu, kad kažkada situacija pasikeis.

Šventės vietos esančios aplink Švėkšną:

• Kavinė „Viesulas“ – taip pat teikia ir maisto tiekimo paslaugas.
• Vila „Genovefa“ – vieta pokyliams ir fotosesijoms.
• „Vilkėnų Malūnas“ – kavinė, viešbutis.
• Kaimo turizmo sodyba „Gilė
• Sodyba „Alsė“ – talpina didelį kiekį žmonių.
• Sodyba „Pagraumenės malūnas“ – nuostabaus grožio vieta tiek pokyliui, tiek fotosesijoms.

Tai gi, čia yra viskas vienoje vietoje: muzikantų šventė (vyksta gegužės mėn .gale), šventės vietų pasirinkimas, nuostabi bažnyčia, vietos fotosesijoms, o jei žmonių paklaustumėte, tai sužinotumėte, kur būtų galima išsinuomoti ir atributiką vestuvėms.
Dėl platesnės informacijos galima kreiptis į Švėkšnos muziejų.
Kviečiu užsukti į Švėkšną!

Komentarai