Ernestos ir Roberto Vestuvės Venecijoje

 

fotografijos – Alessio Vidal

Venecijos mistika ir Murano stiklas

Ach, ta stebuklingoji, užburianti ir abejingų nepaliekanti Venecija. Ji, it. Venezia, Italijos Veneto regiono sostinė – išsidėsčiusi 120-yje Venecijos lagūnos salelių, iš kurių didžiausios ir garsiausios yra pati Venecija, Lido, Murano, Burano ir Torcello. Jas su žemynu jungia ilgas siauras pylimas, kuriuo važiuoja traukiniai ir automobiliai. Vos atvykus, tenka šias transporto priemones pamiršti ir persėsti į plaukiojančias transporto priemones, vietoj įprastų gatvių, čia yra vandens kanalai, kuriuos skrodžia vandens autobusai vaporetto, kateriai, maži keltai traghetto, vandens taxi  ir Venecijos simbolis – gondola. Žmonėms suteikiama privilegijuota galimybė žavėtis architektūros kūriniais prieš pat savo nosį, vandeniui teliuškuojant aplink. Sakoma, kad Venecija miestas pastatytas taip, kad juo būtų galima gėrėtis iš vandens. Ir iš tikrųjų, žvelgiant į praplaukiančius, matai tik jose besišypsančių žmonių veidus, kurie lieka sustabarėję nuo matomo nepaprasto grožio. Ji tokia graži, kad čia atvykus norisi ištirti kiekvieną gatvelę, kiekvieną kanalą. Kiekvienas nufotografuotas tiltas, kampas ar kanalas tampa atviruku, įamžinama įspūdinga kelionė, kuri daugiau nepasikartos jokioje pasaulio vietoje. Čia susilieja architektūra, inžineriniai sprendimai, ir toks tobulas rafinuotas, nesenstantis ir neblėstantis grožis trunkantis jau daugelį šimtmečių. Miestas unikalus ir vienintelis, paskendęs būties laikinume. Ir tai ne tik mūro ar pastato grožis, o žmonių rankų darbas ir aistringa kūryba be limitų, turbūt noras sukurti tokį neblėstantį grožį gali kilti tik iš begalinės meilės savo miestui. Matyt, dėl to atvykus į šį miestą supranti, kad tai meilės miestas, ir visai ne dėl to, kad žymusis Kazanova gimė Venecijoje.

Šį kartą su jaunaisiais keliavome į Murano salą, garsėjančią savo stiklo gaminiais visame pasaulyje. Vykome į vieną seniausių stiklo gaminių dirbtuvių, it. Vetreria, pažiūrėti, kaip gimsta meno kūriniai. Kaip sakė dirbtuvių savininkas svarbiausia yra stiklas, krosnis ir stiklo maestro. Čia, žmogus apdirbantis stiklą vadinamas, ne bet kaip, kūrėju, it. Maestro. Nuo jo rankų miklumo, fantazijos priklauso labai daug. Prieš mūsų akis buvo parodyti du skirtingi stiklo apdirbimo būdai. Vėliau mus nuvedė į ekspozicijų salę, kurioje griežtai uždrausta fotografuoti. Saugomos paslaptys ir kūrinių dizainas. Iš čia kelių metrų aukščio murano stiklo šviestuvai-sietynai, kainuojantys ir po 20,000 eurų keliauja pas arabų šeichus. Vienas itin gražus Murano stiklo sietynas kabo istorinėje Venecijos kavinėje „Lavena“, Šv. Morkaus aikštėje, it. piazza San Marco, kaip man paaiškino, kad vieną kartą metuose, sietynas nukabinamas ir vežamas valyti specialiu būdu. Pačioje Venecijoje parduotuvėlėse už kelis eurus galite nusipirkti kinietiško stiklo dirbinių, deja, jie kopijuoja viską iš eilės, bet dažnas turistas neįsigilina, kad perka tik prastas kopijines prekes taip žalodamas mažuosius Venecijos stiklo verslininkus. Jeigu norite turėti tikrą Murano stiklo dirbinį nepagailėkite išleisti daugiau ir nusipirkti autentišką meno kūrinį.

 

  • Kodėl savo vestuvėms pasirinkote Italiją? O kodėl Veneciją?

Italija buvo mūsų kelionių sąraše jau kurį laiką. Dėl to nusprendėme mesti visas mintis apie vestuves kur nors prie jūros kranto ant smėlio ir susituokti ten, kur jau ilgą laiką norėjome nukeliauti. Italija mums pasirodė labai romantiška, o Venecija sužavėjo savo paslaptingumu, prabanga ir grožiu. Tuo labiau, kad mūsų svajonių vestuvės buvo tik dviese. Taip pat dėl mūsų pasirinkimo sulaukėme didelio palaikymo iš vestuvių planuotojos Dovilės, kuri jau keletą metų gyvena Italijoje, yra daug keliaujanti ir žinanti ką pasiūlyti geriau.

  • Ar lūkesčiai atitiko realybę?

Visi lūkesčiai buvo išpildyti iki smulkmenų, nes viskas buvo kaip pasakoje, net pasvajoti ar įsivaizduoti negalėjome, kad būtent viskas taip bus. Kaskart pasižiūrėję nuotraukas, vis pasvajojame viską vėl pakartoti. Net davėme sau pažadą, kad būtinai kas penkerius metus per savo metines ten būtinai sugrįšime.

  • Kokie pagrindiniai vestuvių dienos įspūdžiai?

Viskas buvo tiesiog tobula ir išrinkti labiausiai įstrigusių dienos įspūdžiu neįmanoma, nes viskas buvo kaip geras filmas ar skanus maistas, kurį norisi kartoti dar kartą ir dar kartą. Viskas, pradedant nuo makiažo ir šukuosenos ryte iki dienos pabaigos pasiplaukiojimu vandens taxi, buvo vienas didelis įspūdis. Venecijietė makiažo ir šukuosenų meistrė labai šauni mergina, po kiekvieno padaryto štricho vis paduodavo veidrodį su klausimu ar patinka? Atsižvelgė į visus nuotakos norus. Noras buvo atrodyti kaip Marilyn Monroe, manome jai tai puikiai pavyko. Ji buvo tokia maloni, kad net po vestuvių atsiuntė visą sąrašą produktų su schema kaip galima tokį makiažą pasidaryti namuose. Fotografas buvo tiesiog nuostabus, visą laiką kartojo elkitės natūraliai, lakstė aplink mus, bandydamas pagauti mus pačiuose gražiausiuose Venecijos kampeliuose ir kas mums labai svarbu, nuotraukų retušavimas vyko vos porą savaičių ir jau labai greitai galėjome džiaugtis nuostabiais vaizdais ir atsiminimais. Nuotraukų kokybė neišpasakytai gera. Pati vestuvių ceremonija buvo labai laisva ir neįpareigojanti, mes visiškai nesijaudinome (dėl to turime dėkoti ir Dovilei, nes ji visą laiką buvo šalia ir mums visą dieną visiškai dėl nieko nereikėjo rūpintis), viskas buvo gražu, pati aplinka taip pat gražiai papuošta. Apsistojome nuostabiame keturių žvaigždučių viešbutyje “Savoia & Jolanda”. Vaizdas pro langą… Vaizdas pro langą… Deja nėra žodžių tokiam grožiui apsakyti. Lagūna, laivai, gondolos, nuostabūs raudoni saulėtekiai atsispindintys vandenyje. Ar gali būti kas geriau dviems romantikams įsimylėjeliams? Jau nekalbame apie kambarių švarą, grožį ir viešbučio aptarnavimą. Kadangi kelionės metu mūsų vestuviniai rūbai labai susiglamžė, viešbučio darbuotojai buvo labai malonūs ir pasirūpino tuo, sutartu laiku buvo atgabenti į mūsų kambarį kaip nauji. 

  • Ką manote apie italų darbo stilių?

Italų darbo stilių galima lyginti su maistu, kuris yra tiesiog nuostabus. Aptarnavimas yra tokio lygio net paprasčiausioje kavinėje, kad galėtum pasijusti ne tik kaip draugas atėjęs į svečius, bet kaip ir karalius. Draugiškai užmezgamas kasdieninis pokalbis anglų kalba. Sužinojus, kad atvykome čia susituokti, vietiniai labai apsidžiaugia ir sveikina. Žinant bent porą frazių ar žodžių italų kalba, kad ir užsisakant kavos, tiesiog glosto italų širdį.  Vestuviniai pietūs ir aptarnavimas buvo kaip iš kokio filmo su slaptu agentu. 

  • Ką patartumėte kitoms jaunųjų poroms, galvojančioms apie vestuves Venecijoje?

Patartume nedvejoti jei turite tokią svajonę. Tiesiog imkite ir padarykite tai. Nebandykite įtikti visiems giminaičiams, su jų nusistovėjusiomis nuostatomis ir papročiais. Galų gale, jūs esate svarbiausi ir po kiek laiko atsiminsite vienas kito žvilgsnį ir ištartus žodžius tą dieną, o ne trečios eilės pusbrolį valgantį karbonadą, kurio po vestuvių daugiau taip ir nebematėte. 

Vestuves planavo  Dovilė Rutkauskaitė, Vestuvės Italijoje

Komentarai