Nuotakos dienoraštis. Planavimo pradžia.

Sveiki, aš esu būsimoji 2017 metų nuotaka. Pagaliau, po ilgų draugystės metų nusprendėme tuoktis. Apie vestuves svajoju seniai… Ir negaliu patikėti, kad iš karto jaučiuosi pasimetusi, mano galvoje milijonai minčių ir sunkiausia užduotis yra jas surikiuoti tvarkingai. Tačiau pradedu viską daryti nuo svarbiausių dalykų, kuriuos galiu atlikti iškart:

  • Svečių sąrašas. Numatomas svečių skaičius 50. Pirmiausia tokį padariau pati. Suskirsčiau sąrašą į dvi grupes: sužadėtinio pusė/ mano pusė. Surašiau mūsų tėvus, senelius, brolius, seseris, tada pačius artimaiusius mums gimines, be kurių neįsivaizduojame savo šventės ir tada geriausiusius mūsų draugus. Sąrašą vėliau pakoregavo mano sužadėtinis- išbraukė kai kuriuos svečius, kurie nėra mūsų geriausi arba bendri draugai.
  • Biudžetas. Numatoma suma 8000 eur  (be aprangos). Tikimės tilpti į tokią pinigų sumą ir padaryti kuklias, bet ne prastas vestuves.
  • Data. Kadangi planuoti šiems metams pradedame po Naujųjų metų, tad apie vasarą nėra net kalbos, atmetame ir šeštadienio dienas, todėl lieka rudens penktadieniai. Oro norėtųsi malonesnio- rugsėjis yra tobulas mėnuo. Taigi iki vestuvių liko- 8 mėnesiai.
  • Palaugos. Pradėsiu nuo bažnyčios, fotografo, vedėjo ir šventės vietos variantų. Šie dalykai vieni svarbiausių, beje, žinau, kad kokybiškas paslaugas sužadėtiniai greit „išgraibsto“. Viliuosi, kad gausime tai, ko norime.
  • Šventės vieta. Norint sutilpti į norimą biudžeta, šventė turės būti be nakvynės. Taip sutaupysime apie 1000- 2000 eur. Tad variantais lieka restoranai, viešbučiai. Mūsų svečių dauguma bus vietiniai. Keletas svečių atvyks iš kitur, todėl svarstysime įvairias galimybes apie jų apsistojimą po šventės.
  • Fotografas. Susiradau tris fotografų variantus, iš kurių rinksiuosi. Juos  senokai nusižiūrėjau. Visada žinojau, kokio stiliaus nuotraukų norėtume, kas mus atspindėtų geriausiai. Fotografų nesirenkame pagal kainą. Nuotraukos yra svarbu, nenorėtume nusivilti ir į nepatikusias foto žiūrėti likusį savo gyvenimą. Kad sutaupytume pinigų savo biudžetui, rinksimės mažiausius fotografų siūlomus paketus. Fotografuosimės nuo pasiruošimo (makiažas, sušukavimai neįeina) iki susėdimo prie šventinio stalo.

Kol kas mano apmąstymai tokie. Mums kol kas svarbiausia rasti vietą, tada galėsime palengva pradėti rimtą planavimą. Negaliu apie nieką kitą galvoti, tik apie savo vestuves…

Komentarai