Jaunavedžių vestuvinis šokis

Vestuvinis šokis, tai viena seniausių vestuvių tradicijų, tai naujai susikūrusios šeimos pirmasis šokis, kuriuo du žmonės išreiškia savo jausmus vienas kitam.

Anksčiau vestuvių šokis buvo vadinamas jaunųjų valsu, tačiau dabar, kai jaunavedžiai ieško įdomesnių, įvairesnių šio šokio variantų, šokamas ne tik valsas, bet ir rumba, salsa, tango, įvairūs „miksuoti“ šokiai, bei šmaikščios kompozicijos. Dėl šios priežasties, manau, kad „jaunųjų valsas“ jau nebėra tinkamas pavadinimas, tai tapo tiesiog „vestuviniu šokiu“. Bet tai nereiškia, kad ši tradicija suprastėjo ar tapo nereikšminga. Atvirkščiai- pradėta tam skirti daugiau dėmesio. Poros ne tik linguoja ir rausta iš gėdos, nemokėdami dėlioti valso žingsnelių, bet visus metus ruošia savo svarbųjį šokį, kad jis taptų labai reikšmingu, nepamirštamu vestuvių dieną. Todėl skiriu dėmesio šiam svarbiam vestuvių akcentui ir kalbinu šokių trenerę Rolandą.

Trenerė sako, kad dažnai ateina poros, kur moteris yra labiau motyvuota išmokti vestuvių šokio, nei vyras. Gal vyrams nėra taip drąsu ar svarbu, bet po pirmosios treniruotės motyvų atsiranda ir vyrams, jie į antrąją treniruotę jau ateina su šypsena ir užsidegimu.

„Turime peržengti savo nedrąsą šokti ir mokantis išspausti iš savęs, kiek galima daugiau rezultato.Vestuvinis šokis pirmiausia turi patikti ne kitiems, o žmonėms, kurie jį šoka- tai individualus, asmeniškas dalykas“– sako Rolanda apie žmones, kuriems gal apskritai baisu net pagalvoti, kad jie šoks prieš publiką.

Per kiek laiko galima išmokti vestuvinio šokio? Tam mažiausiai reikia penkių pamokų. Priklausomai nuo šokio sudėtingumo, muzikos, bei to, ar žmonės jau yra kažkada šokę .

„Per vieną šokio pamoką galima išmokti taisyklingos šokio laikysenos, pagrindinio valso žingsnelio. Jei jaunavedžiai nori sudėtingesnio šokio, tokio, kuriame sujungti du kūriniai, tuomet neužtenka ir penkių pamokų.“

Turbūt visiems įdomu, kokią aprangą reikia įsigyti šokių pamokoms? Trenerė sako, kad užtenka patogios, tvarkingos švarios aprangos bei avalynės, o į paskutiniąsias pamokas pravartu atsinešti batelius, kuriuos avėsite šokdami vestuvėse, bei tokio ilgio suknelę, kokia bus vestuvių dieną, kad jaustumėtės taip pat, kaip per treniruotes, su kitokią aprangą, per vestuves nebūtų kontrasto ir suvaržymo.

Jei vestuvėse neketinate šokti kažko ypatingo, sudėtingo, o ir esate kažkada gyvenime lankę šokių pamokas, tuomet žingsnelių galima pasimokyti namuose, dviese susistatyti paprastą elementarų šokį, tačiau sudėtingus šokius mokytis, kad ir „Youtoobe“ pagalba, vis tiek nėra patartina, nes šokis gali jums visai netikti ir netgi atrodyti juokingai.

„Šokio grožis slypi paprastume, elegancijoje, gražioje muzikoje ir aprangoje. Paslaptis slypi ir apšvietime. Visa tai šią svarbiąją akimirka paverčia nepamirštama. Jei nėra galimybės pasisamdyti šokių trenerio, tuomet jausmingai palinguokite, išmokite kelis nesudėtingus elementus, bet jais neperkraukite savo vestuvinio šokio“ – pabaigai priduria trenerė Rolanda.

Tikiuosi atsakėme į daugelį rūpimų klausimų. Sėkmės mokantis!

Komentarai