Į ką atkreipti dėmesį, pasirenkant šventės vietą?

Šis klausimas labai dažnai lydi jaunuosius nuo pat pirmųjų vestuvių planavimo dienų (arba išvis neiškyla!!!). Ir net labai dažnai jaunieji išsirenka netinkamas švenčių erdves. Taip įvyksta dėl pačių įvairiausių priežasčių : laiko stokos, riboto vestuvių biudžeto, planuotojų ar dekoratorių paslaugų atsisakymo, informacijos trūkumo, artimųjų ir draugų „patarimų“ gausos, netinkamos restorano ar sodybos apžiūros.

Išsirinkus netinkamą vietą, nuotaiką gali sugadinti prie sodybos interjero nederančios jūsų vestuvių spalvos, netinkamos kėdės, draudimai kabinti dekoro elementus ir apskritai dažnai žmonės jau po laiko supranta, kad užsisakytoje sodyboje savo vizijos įgyvendinti nepavyks. Deja, avansas jau sumokėtas, kitų sodybų pasirinkimo galimybės laikui bėgant labai susiaurėjusios, tad tenka tenkintis tuo, ką jau turi, keisti norus, vizijas, išleisti daugiau pinigų, nei planavai.

Geriausia šventės vietą rinktis su vestuvių planuotoja arba dekoratore, jei jų samdytis nežadate, patartina bent pasikonsultuoti.

Na, o jei užsispyrėte planuoti patys, tada duosime jums keletą patarimų į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad išsirinkti sau patį geriausią variantą.

 Iš patikusių sodybų, restoranų sąrašo reikia išsirinkti dvi arba tris, kurios atitinka pagrindinius jūsų šventės poreikius: vieta, kaina, svečių salėje sutalpinimo skaičius (nepamirškite ir nakvynės vietų, nes dažnai jų būna mažiau), bendras erdvės stilius, tiekiamas maistas ir aptarnavimas.

Susiplanuokite šventės vietų apžiūras – pasidarykite planelį su visais svarbiausiais punktais, ką reikia apžiūrėti ir kuo pasidomėti. Apžiūros planas turi atitikti jūsų numatytą šventės viziją.

Keletas punktų, kas galėtų būti jūsų apžiūros planelyje:

  1. Salės erdvės – jos turi būti patogaus išplanavimo, erdvios, tinkamas apšvietimas. Apžiūrėkite pagrindinių stalų išdėstymo galimybes. Nutarkite, ar tai bus vieno bendro stalo ar atskirų stalų kompozicija. Numatykite tinkamas erdves sveikinimams, šokiams, muzikantų ar grupės pasirodymams, saldžiam stalui, palinkėjimo kampeliui.
  2. Sodyboje ar restorane esantis inventorius – apžiūrėti ir nutarti, kas tinkama pagal jūsų šventės viziją – tiesiog privaloma. Tai labai svarbu, esant vestuvių biudžeto riboms.

 Į šį sąrašą dažniausiai patenka tokie elementai:

Kėdės – gal sodyboje yra gražios kėdes, kurių nereikės slėpti po užvalkalais? Užvalkalai kėdėms jau pamažu tampa išeinančia tendencija, todėl gražios kėdės yra puikus dekoro elementas.

Staltiesės – būtina tiksliai pasidomėti, kokias staltieses turi šventės vietos paslaugų tiekėjas. Būtinai paprašykite parodyti, gerai apžiūrėkite, ar jos tvarkingos (nesuplyšę, nesusidėvėję, neturi dėmių). Taip įvertinsite, ar jos tiks jūsų šventei, ar reikės ieškoti alternatyvių variantų, derinant prie šventės bendros dekoro vizijos.

Užuolaidos, paveikslai ir kiti elementai, kurie jau yra pakabinti, pastatyti – tai irgi labai svarbu. Apžiūrėkite juos visus ir nutarkite, ar jos tinka prie jūsų planuojamos dekoro vizijos. Jeigu ne – būtinai pasidomėkite, ar jas galima nuimti, nukabinti. Nes dažnu atveju tokie klausimai nėra aptariami iki sodybos ar restorano užsakymo ir sukelia daug nepatogumų, įgyvendinant šventinį dekorą.

  1. Dekoracijos, vazos, kiti elementai – būtinai pasidomėkite, apžiūrėkite ir netgi nusifotografuokite visas šventės vietos turimas dekoracijas. Tolimesniuose vestuvių planavimo etapuose, kai dėliosite floristinius ir kitus dekoravimo sprendimus – tinkamus elementus galėsite įtraukti į dekoro viziją ir taip sutaupysite papildomas išlaidas ir laiką, ieškant dekoracijų nuomai ar pirkimui.
  2. Jeigu sodyba, kurioje lankotės, teikia ne tik šventės vietos, bet ir maisto tiekimo paslaugas – labai rekomenduojama apžiūrėti jų turimus stalo įrankius ir indus. Ar būsite reiklūs šiems elementams – priklauso nuo jūsų būsimos šventės stiliaus ir dekoracijų. Pavyzdžiui esate numatę sukurti elegantišką, estetišką šventės vietos dekorą, o sodyboje naudojamos stiklinės su gaiviųjų gėrimų logotipu. Tokiu atveju reikės ieškoti alternatyvų, kurias gali pasiūlyti ir pats paslaugos tiekėjas.
  3. Jeigu planuojate ir esate numatę kabinti arba atvežti tam tikras dekoracijas – pasidomėkite ar bus leidžiama. Tarkime, planuojate kabinti lempučių girliandas viduje arba lauke. Apžiūrėkite galimus kabinimo variantus, elektros pajungimą.

Kai sodybos arba restoranai apžiūrėti pagal pagrindinius punktus, galite ramiai atsikvėpti, nes jūsų nekamuos begalė neatsakytų klausimų, abejonių.  Peržiūrėti atsakymus, pasitarkite ir palyginkite. Neretu atveju viena sodyba atrodo ženkliai brangesnė už kitą, bet po apžiūros ir visų išvardintų punktų analizės – prieinama išvados, kad joje yra visos reikalingos dekoro įgyvendinimo gairės ir šventės įgyvendinimo darbai bus sklandesni, nebus papildomų išlaidų.

 

 

Tekstą parengė Idėjų sparnai ir Noriu ištekėti komanda. Nuotraukos iš „Idėjų sparnai“ archyvo.

 

Komentarai