Ką reikėtų žinoti prieš pradedant planuoti vestuves?

Pastebiu, kad planuodami jaunavedžiai daro nemažai klaidų: planuoja nesidomėdami ir nežinodami, kas vyksta „toliau už kaimyno tvoros“- daro taip, kaip matė pažįstamo vestuvėse, todėl dažnai viskas atrodo, tarsi daryta prieš 10 metų , naudoja tą pačią spalvą, nepasirenka vestuvių stiliaus, neįvertina, kur verta ir kur neverta taupyti pinigus. Juk dabar toks didelis pasirinkimas, tiek daug informacijos, idėjų ir pavyzdžių. Nežinia ir mėtymasis kartais priveda prie nekokio rezultato.

Aptarkime, ką turėtumėte apgalvoti, prieš pradėdami planuoti savo vestuves:

• Vestuvių data. Kuo anksčiau pradėsite planuoti vestuves (tai pradėti reikėtu bent prieš 12 mėn.), tuo platesnį pasirinkimą jūs turėsite: datai bažnyčioje ar rotušėje, fotografui, sodybai ir kitoms paslaugoms. Vasaros sezono metu paslaugos yra brangesnės, užimtumas paslaugų tiekėjų didesnis. Paprastą savaitės dieną taip pat turėtumėte didesnį pasirinkimą ir tikimybę gauti norimą paslaugą norimu laiku (net ir planuoti pradėjus vėliau nei prieš 12 mėn.).

• Domėkitės vestuvių tendencijomis. Nusipirkite žurnalą apie vestuves, ieškokite informacijos ir idėjų internete lietuviškuose ir užsienio puslapiuose, ypač jei nesate buvę jokiose vestuvėse 5 metų bėgyje… ir tai dar nėra rodiklis, kad niekas nepasikeitė, neatsirado naujovių, kurios jums pravers ir patiks. Nežinomybės atveju, galite padaryti daug klaidų ir nusivilti kai kuriais savo pasirinkimais.

• Pasidarykite vestuvių „planuoklį“ arba įsigykite knygyne. Yra internetinių svetainių, kuriose galima susidėlioti visą savo vestuvių planavimą. Susirašykite viską iki smulkmenų.

• Apgalvokite, kas jums padės planuoti vestuves. Vienui viena tikrai šito nepadarysite. Susiraskite patikimą pagalbą: mama, sesuo, gera draugė. Dar geriau , jei ji išmano ar domisi vestuvėmis, ir kurios skoniu pasitikite. Arba pasisamdykite vestuvių planuotoją. Nepamirškite, kad vestuvių dieną jūs sau pati irgi negalėsite būti planuotoja, todėl apgalvokite, koks žmogus tą dieną rūpinsis visomis smulkmenomis. Jums neturėtų tą dieną prireikti net ir savo mobilaus telefono – dėmesys turėtų būti skirtas mylimam žmogui ir linksmybėms.

• Apsilankykite planavimo seminaruose ar pasiimkite konsultaciją iš vestuvių planuotojos. Tai jums padės didžiulį informacijos kiekį sudėlioti į savo vietas, sužinosite svarbių niuansų, kurių kitaip ilgai ieškosite internete ar per pažįstamus.

• Sudarykite svečių sąrašą kartu su vyru. Žmonės esantys vestuvėse turėtų būti jums artimi, tie su kuriais tikrai palaikote ryšį. Nepasiduokite tėvų ar giminių spaudimui, nesijauskite kažkam skolingi sudarinėdami sąrašą .Žmones kuriuos kviečiate turėtų pažinoti abu jaunavedžiai. Taip jūsų vestuvių svečių sąrašas taps malonus jums abiems ir palankesnis vestuvių biudžetui.

• Tinkamai pasirinkite spalvų derinius vestuvėms. Vasaros sezonui labiau tinkamos yra pastelinės spalvos, beje, jos šiuo metu yra madingiausios. Neįsivaizduojate, ką galima padaryti su nuobodžiąja pilka spalva, derinant su švelnia rožine, persikinė, koralų ar šviesiai mėlyna… Mėgstamiausia nuotakų spalva mėlyna taip pat turi daug atspalvių – pasidomėkite. Juk norite, kad jūsų vestuvės būtų išskirtinės.

• Vestuvių stilius. Nebūtina sprausti savęs į klasikos rėmus, jei jūs nesate jos mėgėjai, jei esate kažkiek „crazy“ – rinkitės laisvesnio stiliaus vestuves: „Alisos“ pasakos tema, juoda-balta, dryžiai, gaivi žalia, „rustik“ stilius ir plazdanti lengva suknelė…. Begalės pasirinkimo…

• Pasidomėkite etiketo taisyklėmis: kaip turėtų rengtis jaunavedžiai, jų tėvai; kaip reikėtų kviesti vieną ar kitą žmogų i vestuves, ypač , jei jis vestuvėse bus, pvz., liudininkas. Nepamirškite, kad nors ir kaip karšta- vestuvėse nedera marškiniai trumpomis rankovėmis, mama neturėtų rengtis iššaukiančiai pvz. trumpu sijonu ir t.t.

• Gerai apgalvokite žmones, kurie bus jūsų liudininkai. Tai turėtų būti jums abiems gerai pažįstami, sulaukę pilnametystės artimieji, gal kažkiek įsivėlę į jūsų pažinties istoriją, rimti, atsakingi (netgi pavyzdys jums) . Vyriausias pabrolys ir pamergė turėtų būti žmonės, kurie jus reprezentuoja: koks aš, toks mano draugas. Nepamirškite, kad šie svečiai turi svarbių pareigų vestuvėse- pasidomėkite, aptarkite tai su jais ir ,žinoma, tinkamai juos pakvieskite. Pulkui rinkitės nesusituokusius artimus draugus, seses, brolius. Tuos, su kuriais jums būtų linksma, smagu ir patogu.

• Šventės vieta. Jei vestuvės klasikinio stiliaus, tai šventės vietą reikėtų rinktis viešbutyje, restorane, prašmatnioje sodyboje – erdvios, prabangios vietos. Laisvesnio stiliaus vestuvėms rinkitės paprastesnes vietas – erdvias, šviesias sodybas, geriau dideliais langais. „Rustic“ – kaimiško stiliaus vestuvėms labiau tinka kaimo turizmo sodybos – medinės, senovinės, su kaimiškais akcentais.

• Biudžetas. Susidėliokite su būsimu vyru, kokių vestuvių maždaug norėsite, pasidomėkite kainomis, sudarykite preliminarų svečių skaičių, susirašykite, kiek vienai ar kitai paslaugai negailėsite pinigų ir tada planuokite savo biudžetą. Jis palaipsniui didės arba mažės, priklausomai nuo to, kiek pigiau gausite vieną ar kitą paslaugą, kiek bus netikėtų išlaidų. Nepamirškite, kad vasarą viskas kainuoja brangiau, o pradėjus planuoti anksčiau ir pasirašius sutartis, galite ir sutaupyti, nes su laiku kainos gali didėti.

Kam nereiktų gailėti pinigų:

• Sodyba

• Geras maistas

• Fotografas

• Muzikantai ar Dj ir vedėjas

• Šventės vietą, ceremonijos vietą ir fotografavimosi vietas stenkitės pasirinkti kuo arčiau viena kitos. Nesiplėskite į kito miesto rajonus, apskritis. Taip sutaupysite laiko ir pinigų, atsikratysite papildomų rūpesčių. Tolimesnė šventės vieta turėtų būti tikrai verta to, kad gaišti laiką, leisti pinigus ir sukelti sunkumų savo šventės svečiams.

• Radę tinkamas paslaugas- pasirašykite sutartis.

• Visur nešiokitės savo „planuoklį“ ar užrašų knygutę. Nežinia, kada jos prireiks. Viskam turėkite paprastesnį (atsarginį) variantą, nes nežinosi, kuris paslaugos tiekėjas gali jums iškrėsti kiaulystę. O gal oras bus ne toks, kokį norėtumėte „užsisakyti“ – apgalvokite.

• Nepamirškite, kad su visų paslaugų tiekėjais reikia viską aptarti iki smulkmenų. Jie neskaito jūsų minčių ir per begalę užsakymų gali ką nors pamiršti, todėl jiems visiems paskambinkite prieš pat vestuves ir patikslinkite, ko prašėte ir ar viskas bus laiku padaryta.

• Vestuvių dienos darbų planą surašykite iki smulkmenų ir prieš vestuves palikite jį savo patikėtiniui, kuris tą dieną viskuo rūpinsis.

  • Nepamirškite apskaičiuoti laiką, kurį skirsite fotosesijai. Žinoma, patogu, kai ryte gali ilgiau pamiegoti, tačiau santuokos laiką pasirinkite tokį, kad nestresuodami po ceremonijos galėtumėte nuvykti į numatytas fotosesijos vietas ir spėti nuvykti į pokylio vietą.

Komentarai