Kaip išsirinkti šventės vietą vestuvėms?

Vienas svarbiausių ir pirmųjų darbų yra pasirinkti šventės vietą. Visur galiojanti taisyklė: jei norime gauti tai, kas mums labai patinka, o ne tai, kas liko, tai privalu, kuo anksčiau pradėti tos vietos ieškoti ir rezervuoti. Pačios geriausios: gražiausios, didžiausios, įsidirbusios, geriausius atsiliepimus, maistą, maloniausią aptarnavimą turinčios sodybos jau šiuo metu pildosi kitų metų vestuvių sezonui, todėl, jei vis dar neužsirezervavote sodybos – paskubėkite.

Kaip žinoti , kokią sodybą reikėtų pasirinkti?

• Susiraskite kuo daugiau sodybų apskrityje, kurioje švęsite vestuves. Tada abu peržiūrėkite ir atsirinkite tas, kurios jums krito į akį. Tuomet galvokite, kurios sodybos atitinka jūsų vestuvių stilių.
• Nusiųskite sodyboms užklausas elektroniniu paštu ir jie jums persiųs savo pasiūlymus.
• Sodybos kaina. Tikrai gerų sodybų, vilų ar kitų šventės vietų kainos svyruoja maždaug apie 1500(ko?? Euru, rubliu?). Žinoma, jei norai kertasi su biudžetu, tai rinkitės pigesnius, bet ne prasčiausius variantus. Pasidomėkite, gal kažkur atsirado nauja sodyba, kurios kaina bus mažesnė pirmus metus.
• Atsižvelkite į tai, kokias paslaugas teikia sodyba, į paslaugų kokybę: ar patys gamina maistą, turi sutartis su restoranais; ar turi reikiamą kiekį kėdžių, stalų, atskirų staliukų, jei jums to reikia; ar talpina tiek žmonių, kiek jums reikia ir tiek pat gali apnakvydinti; ar jums nereikės nuomotis indų; ar sodyba leidžia atsivežti savo tortą, leisti fejeverkus, kelti triukšmą iki ryto; ar turi aptarnaujantį personalą : pvz. padavėjai, ir ar sodyba įgyvendins visus jūsų sumanymus ir užmojus.
• Susirašykite savo kriterijus šventės vietai ir sužinokite, kuri sodyba juos labiausiai atitinka.
• Nepamirškite, kad malonus šeimininko bendravimas taip pat svarbu ir nuo to labai priklausys paslaugos kokybė ir patikimumas. Iškilusių nesusipratimų sprendimai taip pat priklausys nuo sodybos šeimininko , jei žmogus jau pradžioje nėra malonus, mandagus, tai koks jis gali būti iškilus konfliktinei situacijai???
• Būtinai išsiaiškinkite, kokie atsiliepimai apie pasirinktas sodybas? Kokie pliusai ir minusai? Kokie atsiliepimai apie ten patiekiamą maistą?
• Patys savo akimis apžiūrėkite pasirinktas sodybas ir pasirinkę, pasirašykite sutartis (prieš tai jas perskaitę iki pabaigos).
• Nesirinkite sodybos toli nuo tuoktuvių ceremonijos vietos. Sukelsite sunkumu sau ir svečiams. Gali tekti samdyti papildomą transportą svečių nuvežimui ir parvežimui, paslaugų kainos irgi gali priklausyti nuo atstumų, jūsų vestuvių dienos grafikas ir taip bus gan įtemptas, tad taupykite laiką, paskaičiuokite , kiek laiko gali užtrukti kelionė į sodybą. Patariu rinktis 50 km. spinduliu.

Jei vestuvės bus „rustic“ (kaimiško stiliaus), tai rinkitės kaimo turizmo sodybas – medines, senovines. Jei vestuvės klasikinio stiliaus, tuomet labiau tiks vilos, dvarai, restoranai ir klasikinio stiliaus sodybos.
Jei šventės vietoje ketinate filmuoti, fotografuoti – rinkitės šviesias, dideles erdves.
Kuo sodyba suteikia daugiau paslaugų, tuo daugiau sutaupysite laiko ir nervų, bus mažiau paieškų ir sutaupysite pinigų.

Nepamirškite, kad visose situacijose skūpas moka du kartus, todėl atsižvelkite į kiekvieną smulkmeną.
Sėkmės pasirenkant šventės vietą!

Komentarai