Naudingi fotografo patarimai, planuojant vestuvių dienos laiką

Foto- Paulius Gvildys

 

Pieš keletą dienų susidūriau su nesklandumais sudarinėjant vestuvių dienos planą. Kartais atrodo, jog visai protinga yra ceremoniją daryti vėliau, kad nuotaka neprivalėtų keltis 5 valandą ryto ir būtų gyvybinga, pailsėjusi savo šventės dieną, tačiau… Kai sudėliojome su viena nuotaka vestuvių dieną pagal preliminarų laiką nuo ceremonijos pradžios iki vėliausio atvykimo į sodybą, tai supratome skausmingą dalyką, jog fotosesijai turime tik vieną valandą… Geresnė naujiena yra ta, jog iki vestuvių mums liko dar beveik visi metai, todėl ankstinsime ceremonijos laiką beveik 2 valandom.

Labiausiai apsidžiaugiau, kuomet protingomis mintimis pasidalino fotografas Paulius Gvildys:

„Ar žinote, kodėl vestuves reikėtų pradėti planuoti nuo konsultacijos su fotografu, o nepasilikti fotografo paiešką kaip paskutinį punktą, kai jau viskas kitkas suderinta?
Manau, kad nei draugė, nei mama ar močiutė negali tinkamai patarti, koks geriausias laikas ceremonijai, ką daryti su svečiais po ceremonijos, kada pradėti ruoštis ryte, kada grįžti į pobūvį ir pan. Fotografai – vieninteliai iš viso vestuves aptarnaujančio personalo pastoviai būna nuo ryto iki vakaro ir dar keliose vestuvėse per savaitę. Ar gi jie nėra tie žmonės, kurių patirtimi labiausiai galima pasitikėti? Nelabai suprantu, kokiu principu dirba vestuvių koordinatoriai ir planuotojai, kai sudėlioja visą dienos planelį nepasiklausę fotografo, kiek jam reikia laiko kiekviename vestuvių dienos etape? Ar gi nebūtų protingiau pirmiausia pasikonsultuoti su fotografu ir tik tada rinktis laiką bažnyčioje ir aptarti visą dienos eigą? Paprastas pavyzdys: Jeigu jūs nusprendėte daryti ceremoniją 15h ar dar vėliau, o pobūvio vietoje norite būti 18h, tai kokybiškų nuotraukų tikrai nesitikėkite, nes pačiai jaunavedžių fotosesijai bus likę tik 30 min. 🙂 Taigi visą dieną vaikščiosit iš kampo į kampą laukdami ceremonijos, o paskui galėsite užsidėję sportinius batelius ir maikutę visu greičiu skuosti į pobūvio vietą .
Jeigu reikės patarimo vestuvių klausimais – prašom mielai kreiptis! Pabandysiu patarti ir dėl suknelės, ir dėl puokštės ar šukuosenos.“

Nepamirškite, jog:

• Po ceremonijos reikia maždaug valandos, kol jus pasveikins svečiai, pasivaišins šampanu ir gal norės trumpos fotosesijos su jumis. Trumpinant šį brangų laiką, siūlau vestuvių šventės dalyvius įspėti, kad nebėgtų po ceremonijos jūsų sveikinti su gėlėmis. Tą jie padarys sodyboje.
• Paskaičiuokite nuvykimo laiką iki fotosesijos vietų. Pasitarkite su fotografu , kiek maždaug užtruks fotosesija vienur ar kitur.
• Mano manymu, vėliausias jaunavedžių atvykimo laikas į šventės vietą gali būti 18-18.30 valandą. Jaunieji dar turi 20-30 min pertraukėlę pasikeisti marškinius, kojines, pailsėti, pasidažyti, pasišukuoti, o karštą dieną jaunikiai spėja net į dušą įlįsti. Tuo tarpu fotografuojama tuščia salė, dekoracijos, išrenkama kartu su vedėjais sveikinimo vieta. Nepamirškite, kad iki susėdimo prie stalo užtruksite apie valandą, nes vyks sveikinimai, sutikimas ir kt. 20 val jau turėtų būti karšto maisto patiekimas.
• Visi limuzinai, limmobussai ir kitos samdomos gražios mašinos važiuoja lėčiau , nei įprasta mašina, tuo irgi pasidomėkite iš anksto.

Komentarai