Nuotakos įvaizdis 2019

Visą savaitę man sukasi galvoje nuotakų suknelės, nes mano klientės suskubo mąstyti apie savo ir jaunikio aprangą vestuvėse. Pradėjau intensyviai galvoti apie nuotakos įvaizdį, dėlioti, kaip aš tai suprantu, kiek patirties ir informacijos turiu apie tai.

Staiga šovė į galvą mintis pasidalinti apie tai su jumis: savo klientėmis ir merginomis, kurios ruošiasi vestuvėms pačios, o gal dar tik svajoja kažkada ištekėti…  Tai, ką jums papasakosiu yra labiau mano pačios nuomonė, žinios ir patirtis.

Man, kaip vestuvių planuotojai ir žmogui žodis MADA nėra svarbiau už žodžius ESTETIKA, STILIUS, SKONIS- į ką labiau turėtume atsižvelgti net kasdieniniame gyvenime. Svarbiau už madą yra per savo aprangą išreikšti save: parodyti savo vidinį pasaulį,  tai, kas TU esi, ką veiki, kaip gerbi ir suvoki aplinką, kurioje gyveni. Taip ir nuotakos įvaizdis: turėtų  papasakoti, kas ji yra, kokia ji moteris, ko siekia, kas jai yra santuoka, kaip ji jaučiasi šiandien.

 

Savo klientams įkyriai kartoju ir kartoju: vestuvių esmė yra pati santuoka- tai yra svarbiausia, tai yra pati esmė, kam tu dabar ruošiesi. Antra, kas visiems sužadėtiniams turėtų rūpėti, tai, kaip jie atrodys tą dieną, kaip ją prisimins vėliau. Įvaizdis ir nuotraukos. Dalykai, į kuriuos yra verta ir svarbu investuoti. Fotografo pasirinkimas yra daug svarbiau, nei atrodo, tai žmogus, kuris užfiksuos jūsų laimę, meilę, akimirkas visam gyvenimui ir perduos tai per nuotraukas, kurias jūs, jūsų artimieji  žiūrėsite visą gyvenimą, todėl reiktų pasistengti dėl to, ką jūs matysite jose, kaip žiūrėsite į save po metų, 10 ar 50… Todėl apie savo įvaizdį reiktų labai gerai pagalvoti, jokiu būdu nepersistengti ir nenuvertinti šito, kaip nesvarbios smulkmenos.

 

Kas susiveda į tobulą įvaizdį:

  • Suknelė
  • Makiažas, bei šukuosena
  • Aksesuarai
  • Aprangos visuma, kuri atitinka sezoniškumą, vestuvių stilistiką.

 

Papasakosiu apie šiuos elementus kiek plačiau. Taip pat bandysiu atsakyti į dažniausiai man užduodamus klausimus.

 

Amžinas klausimas: nuomotis, pirkti ar siūti?

Suknelės paieškos nuo idėjų Pinterest turėtų pereiti prie suknelių nuomos salonų lankymo. Ten, jei ir nerasite  savo svajonių suknelės, bent jau sužinosite, kas jums tinka, kas tiksliai nepatinka ir pan. Aš galiu pasakyti, jog 100 proc geriausio būdo įsigyti suknelę nėra, bet patikimiausi yra pirkti suknelę salone, kur nueini, išsirenki, pasimatuoji, ją pataiso pagal tave ir nusiperki. Jei ieškočiau suknelės asmeniškai sau, turbūt tai būtų vienas iš tų būdų, ką rinkčiausi pati.`

Kitas būdas, kurį aš rinkčiausi sau: ieškočiau patikimo dizainerio, kad sukurtų suknelę būtent MAN. Nesirinkčiau nežinomo dizainerio prekės (jei man būtų svarbu patikimumas, kokybė, o ne kaina).

Trečias, kiek pigesnis būdas yra nuoma. Tai yra šiokia tokia rizika dėl to, kad nežinia, kaip suknelė atrodys iki mano vestuvių, kiek merginų ją dėvės prieš mane, tačiau patikimuose suknelių salonuose galiu garantuoti, jog gausite tokią, kokią užsisakėt.

Siūtis pas siuvėjas. Tokiu atveju, jei žinote labai talentingą, patikimą siuvėją. Geriausia, tai būtų žmogus, pas kurį visada siuvate sau rūbus. Yra rizika, kad modelis jums tiesiog nepatiks, nebus kokybiškai pasiūtas ir galite likti nusivylusi.

Pirkimas užsienyje. Užsienyje kokybiškos dizainerių suknelės yra brangesnės, nei Lietuvoje.

Pirkimas turguje, elektroninėse parduotuvėse. Visų pirma, tai dažniausiai yra dizainerių „padirbiniai‘“  ir nekokybiškos prekės: labai prasti pasiuvimai, audiniai, bei modeliai. Tai yra didžiausią riziką turintis būdas įsigyti suknelę savo vestuvėms, tačiau aš tikrai neteisiu žmonių, kurie jį pasirenka. Jei jums toks variantas tinka, patinka, pataikot nusipirkti kokybišką- kodėl gi ne?

Pigiausias ir patikimiausias būdas įsigyti kokybišką, gražią suknelę yra perpirkimas iš buvusios nuotakos. Nežinau, kodėl tai nėra populiaru, bet tai yra tikrai ekonomiška: geri dalykai už prieinamas kainas.

 

Suknelių tendencijos 2019 metams:

Nors nebūtina vaikytis paskutinių madų ir taikyti jas sau, tačiau vis tiek reiktų domėtis, kas vyksta pasaulyje dėl žinių ir naujienų atradimo. Madinga yra suknelės siuvinėtos blizgiais žvyneliais, karoliukais, kutais.  Madingos suknelės su plačiomis pūstomis rankovėmis,  kaspinais ant pečių, dar vis madingi permatomi nėriniuoti audiniai. Taip pat nesibaigia didelių skeltukų per visą koją tendencija, bei suknelės, kurios transformuojasi.

Mums labai pasisekė, kad mes gyvename periodu, kai beveik viskas yra madinga. Svarbu yra išreikšti save per aprangą, rasti kažką naujo, netikėto, nematyto ir nebūti, kaip visi kiti. Būtent tai šiuo metu yra didžioji tendencija šių, kitų ir kitų metų į priekį.

 

Suknelė, jei jūsų santuoka bus bažnytinė:

Tuokiantis bažnyčioje, dera laikytis nors elementaraus etiketo. Nuotaka neturėtų būti seksuali: per trumpa suknele, atvira iškirpte, labai atvira nugara.

 

Suknelė, jei jūsų santuoka bus civilinė:

Civilinės ceremonijos metu suknelės stilius gali būti laisvesnis, nei bažnyčioje, tačiau vistiek patariu nuotakoms pagalvoti apie tai, kad šokiruoti, priblokšti galima ir kitokiais būdais, nei perdėtu seksualumu.

 

Suknelė vestuvėms užsienio pajūryje:

Vestuvėms užsienio pajūryje patariu rinktis laisvo stiliaus, lengvas sukneles, galvojant apie tai, kad būtų kuo patogiau judėti, kad nebūtų karšta: boho, romantiškos suknelės, tik ne klasikinės.

 

Vestuvės šaltuoju periodu:

Kažkada daviau interviu apie vestuvių aprangą žiemą. Aš esu už sveiką požiūrį į aprangą ir, jei jūsų vestuvės žiemą, nesirinkime vasariškos suknelės, juolab, kad šiais laikais yra nuostabaus grožio suknelių iš storesnių audinių, ilgomis rankovėmis. Taip pat siūlau pritaikyti šviesius kailinius arba paltus, kad lauke nesušaltumėte. Patarčiau turėti šiltesnius batus buvimui lauke (juk nesimatys po ilga suknele) ir batelius persiauti patalpoje (tik ne basutes!!!).

 

Šukuosena:

Visada esu už klasikinį kuodą arba palaidus plaukus (lengvas garbanas, ištiesintus). Todėl, kad tokiu atveju, kokį apdarą jūs bedėvėtumėte, atrodysit tvarkingai, skoningai dabar, po metų ir po 50 metų. Pastebėkite ir tai, kad būtent tokios šukuosenos dabar yra tendencija. Visos kitos šukuosenos yra tik mados reikalas: šiandien madinga, rytoj juokinga.

 

Makiažas:

Itin svarbu išsirinkti tikrai profesionalų meistrą, kad makiažas būtų padarytas kokybiškai, geromis priemonėmis: kad išsilaikytų bet kokiomis sąlygomis,  visą dieną.

Kitas svarbus dalykas yra tai, kad geriau rinktis neryškų, švelnesnį makiažą, kuris taip pat yra klasika visą gyvenimą. Jei bandysite ryškias spalvas (kurios taip pat yra laikina mada), vėliau galit sau nebepatikti nuotraukose, IŠSKYRUS atvejus, kai makiažas padarytas tikro profesionalo ir jums tinka pagal gymį, plaukų spalvą, veido bruožus.

 

Aksesuarai:

Auskarai. Aš esu visada už klasikinius perliukus, akutes. Dideli, masyvūs auskarai labiau tinka prie lygių suknelių, kurios visai neturi jokių detalių ir yra nuogais pečiais. Dideli auskarai tokiu atveju turėtų būti vienintelė ir išskirtinė įvaizdžio detalė.

Kaklo papuošalai. Šie daiktai yra mados reikalas. Dažniausiai prie suknelės kaklo papuošalų visai nereikia. Nebent turite jums svarbų medalioną, ploną klasikinę grandinėlę , kuri jums yra labai svarbi. Kitu atveju, apie kaklo papuošalus negalvočiau.

Apyrankės. Manau, kad apyrankė yra ta detalė, kuri tikrai nėra reikalinga nuotakos įvaizdyje. Tai jau yra tiesiog per daug.

Blogiausias pasirinkimas, mano nuomone, yra pilnas komplektas: masyvūs auskarai, kolje ir apyrankė. Manau, kad tai dažnai sugriauna nuotakos įvaizdį, atrodo neskoningai, perkrauta.

Detalės į plaukus. Taip, bet tik tuo atveju, jei pati suknelė yra itin paprasta- plaukų aksesuaras turėtų būti pagrindinis akcentas tokiu atveju.

Nuometas. Nuometas naudojamas bažnytinės santuokos metu. Tai yra ganėtinai subtili detalė, tačiau ji taip pat dera tik prie tam tikro stiliaus suknelės- dažniausiai klasikinės.

 

Jaunikio kostiumas. Dažnai klientai klausia: o kada pradėti ieškoti kostiumo jaunikiui? Kur ieškoti?

Jaunikiui kostiumo reikia pradėti ieškoti tada, kai aiški jaunųjų įvaizdžio vizija, pačios šventės stilistika, o geriausia tuomet, kai nuotaka išsirenka suknelę sau, kad kostiumas ir suknelė būtų apjungti bendru stiliumi, derančiomis spalvomis. Plačiau apie jaunikio įvaizdį skaitykite Čia.

Vestuvinių suknelių salonai, kuriuos verta aplankyti:

Salonas Diva  (Kaunas)

D’dress (Kaunas)

Ivory salonas (Klaipėda)

Komentarai