Pastebėjimai ir patarimai planuojančioms

Vasara- pats vestuvių sezono įkarštis. Patikėkite, visi vestuvių pasaulio žmonės dabar užimti, pulsuoja tarytum didžiulis bičių darbininkių avilys – kiekvienas pasinėręs į savo darbą. Šią vasarą patyriau visko: nemigo dienų ir naktų (net ne po vieną parą, buvo ir po dvi), įvairių stresinių situacijų, kurias teko spręsti šią minutę. Atrodo viskas baigėsi puikiai, bet buvo dalykų, kuriais ir aš nesu patenkinta iki galo. O TA didžioji diena, deja, yra tik kartą gyvenime, todėl ji turėtų būti tobula, bent jau nuotakos ir svečių akyse, o rūpesčiai geriau lai atitenka planuotojai. Degu noru pasidalinti tuo, ką pastebėjau dirbdama. 

Lietinga vestuvių diena. Ir nieko čia nepakeisi. Jei neturite planuotojos, teks pačioms sukti galvas, kur vaišinti svečius po ceremonijos, jei viskas buvo numatyta lauke. Pats tobuliausias mano sprendimas buvo vaišės viešbutyje, „sky bare“, kur stogas virš galvos ir nereikėjo sukti galvos, kur užsisakyti užkandžius, kam atvežti šampaną. Viskas vyko labai šventiškai, be jokios rizikos.

Visada apžiūrėkite vietovę, kur vyks ceremonija ir apsidrausdami rinkitės vaišėms viešbutį arba šalia esančią kavinukę. Nesirinkite bažnyčių ir ceremonijos vietų, kur negalėsite pasislėpti, jei tą dieną užklups nenumatytas lietus. 

Svečių vaišinimas po ceremonijos viešbutyje ar kavinėje atsieina beveik tiek pat, kiek išleistumėte nuomodami staliuką vaišėms, pirkdami užkandžius ir šampaną.

Pastaba: šių vaišių metu nepamirškite pavaišinti jums dirbantį personalą: fotografus, operatorių, planuotoją- tuos, kas dirbs jums visą dieną.

Dėl lietaus neverta gadinti sau nuotaikos. Pažvelkite iš kitos pusės. Nusišypsokite.

Turėkite skėtį. Fotosesijos vietas rinkitės ne tik lauke, bet ir po stogu.

Visada kartoju- pasidarykite bandomąją šukuoseną ir makiažą. Savo vestuvių dieną- nors kartą gyvenime leiskite sau negailėti šiam moteriškam malonumui pinigų. Profesionalus makiažas daug ką reiškia. Beje, labai pasiteisino ir grimas jaunikiui. Įkalbėkite savo būsimą vyrą tam ryžtis. Niekas net nepastebės, o jūs jausitės nustabiai.

Nepamirškite, kad žmonėms tą dieną reikia gerti ne tik šampaną, bet ir vandenį- pasirūpinkite juo vaišėms ir fotosesijai.

Pasirinkdami šventės vietą su nakvyne, atydžiai peržiūrėkite miegamuosius ir pagalvokite, ar tikrai svečiams ten bus patogu nakvoti, ar vyresnio amžiaus svečiai turės atokesnius miegamuosius (kad netrukdytų muzika ir šurmulys, labai senyviems žmonėsms patogus nuėjimas iki kambario), ar poroms neteks miegoti atskirose lovose.

Atkreipkite dėmesį į siūlomą valgiaraštį, ar maistas tikrai atitinka tai, ko jūs pageidautumėte ant savo šventinio stalo.

Fotografas. Jūs neįsivaizduojate, kokią paslaugą jums atlieka profesionalus fotografas. Nekalbu apie tai, kad mėgėjai neturi tinkamos aparatūros fotografuoti patalpose ar per lietų, bet nuo fotografo priklausys ir jūsų praleistas laikas, fizinė ir emocinė būsena fotosesijos metu ir po jos. Rinkitės TIK profesionalą.

Nesirinkite paslaugų teikėjų, kuriuos sutikote draugų vestuvėse. Jie nebūtinai bus tokie geri, kaip pasirodė aną kartą. Rinkitės kruopščiai, gerai apsvarstę net keletą variantų.

Padarykite visus namų darbus, kurių prašo planuotoja, fotografas, šventės vedėjas. Tai yra svarbus dalykas, nuo kurio priklauso dalis jūsų šventės sėkmės ir unikalumo.

Papildomas transportas. Smagu, kai visi svečiai vyksta viena transporto priemone į fotosesiją, tačiau, kaip jie grįš namo po jūsų šventės? Kur jie pasidės savo daiktus iki įsėdimo į pvz „partybussą“? Gal užtenka paprasto ir pigesnio varianto- visi su savo transportu. Nepamirškite įspėti svečius, kad bus transportas, kuris vežios į fotosesiją, kad nebūtų nesusipratimų. Beje, neįtikėtinai dažnai šios transporto priemonės patenka į eismo įvykius ir net šventinį rytą jus gali pasiekti žinia, kad transportas neatvyks, tad atydžiai perskaitykite sutartį prieš pasirašydami: kas , jeigu kažkas?

Nenustebkite dekoratorių įkainiais, gėlių brangumu. Norėdami puikaus dekoro, norimo rezultato, turite investuoti tikrai nemažai pinigų. Tad jei jums rūpi jūsų dekoras- pasiruoškite išleisti nemažą sumą. Nepasitikėkite sodybų siūloma dekoravimo paslauga- ji abejotinai bus kokybiška. Rinkitės patikimą, profesionalų dekoratorių- ir tai dar nereiškia, kad rezultatu būsite patenkiti 100 procentų.

Fotosesija. Gerai pagalvokite, ar verta svečiams su jumis vykti fotografuotis? Dabar niekas nebedaro bendrų fotografijų. Dažnai tai būna tik viena bendra foto, arba foto sveikinimų metu. Likusį fotosesijos laiką jūsų svečiai nuobodžiaus. Turėtumėte pagalvoti, kokia veikla tuo metu jie turėtų užsiimti.

Patarimas- į fotosesiją vykti tik jauniesiems arba viską suorganizuoti taip, kad fotosesija būtų tarsi viena šventės dalis, kur visi patogiai ir smagiai leidžia laiką. Kai kurie vedėjai siūlo šią paslaugą. Ieškokite vedėjų su tokiu paketu, kur siūlo užimtumą fotosesijoje.

Jūsų nuotaika vestuvių dieną. Nuo jos priklausys 90 proc šventės sėkmės. Jūsų nuotaika užsikrės ir svečiai.

Niekada NIEKAM nemokėkite iš anksto, net jei jums tas žmogus kelia didžiulį pasitikėjimą.

Planuotoja arba koordinatorė. Kas kitas jūsų šventės metu spręs visas nenumatytas problemas: blogai surašytas miego planas. Kas jį patikrins ir vietoje perdarys, kad nebūtų nesusipratimų?Ar turėsite ką pasiūsti į parduotuvę, jei pritrūksite gėrimų? Ar patys galvosite, kaip ištraukti iš balos užklimpusį autobusą? Kol pati nepradėjau dirbti planuotoja, taip nevertinau šio darbo. Net neįsivaizduoju vestuvių be tokio padėjėjo. Pagaliau, turėsite ką apkaltinti dėl nepavykusių šventės akimirkų :))

Visada jūsų šventėje bus bent vienas „kritikas“, kuris ieškos minusų ir būtinai juos jums pasakys. Tik jūs esate tas žmogus, kuris gali vertinti savo šventę, kuriai ruošėtės visus metus.

Apgalvotai pasodinkite savo svečius. Tėvai turėtų būti atsisukę į jaunuosius, neturėtų sėdėti arti garso aparatūros.

Jei daug investavote į dekorą, paprašykite, kad personalas nieko papildomo nedėtų ant stalų, kol neįmažino fotografas ir svečiai nesusėdo už stalo.

Rinkdamiesi sodybą, atkreipkite dėmesį ar galėsite ten įgyvendinti savo vestuvių viziją, ar siūlomas meniu jus tenkina, ar visi kviesti sveičiai galės patogiai pernakvoti.

Nemanykite, kad kitą dieną galėsite savo svečius vaišinti likučiais po vakar dienos. Ypač karštą vasaros dieną maistas greit praranda savo išvaizdą ir yra netgi pavojingas valgyti.

Įsitikinkite, kad vestuvių dieną jūsų nusamdytas personalas turės laiko jūsų įventės paruošimui. Ypač tai liečia floristus ir dekoratorius. Kai dabar populiaru vestuves švęsti paprastą dieną- ir žmonės dieną prieš toje vietoje švęs savo vestuves, jie išvykti gali tik po piet, tai gi kiek jūsų samdomi darbuotojai turės laiko paruošti vietą jums? Su sodybų, viešbučių savininkais tai aptarkite pasirašydami sutartį.

Nepamirškite nuoširdžiai padėkoti visam jums dirbusiam personalui: fotografui, operatoriui net ir padavėjoms. Nuoširdus geras žodis  reiškia daugiau už pinigus.

foto- Delsolphotography

Komentarai