Pirmoji (vyriausioji) pamergė

Dažnai nesusimastome sutikdami atlikti kažkokį vaidmenį vestuvėse, krikštynose. Pvz.: jei sutinku būti krikšto mama, tai prisiimu didžiulę atsakomybę globoti šį vaiką visą gyvenimą, padėti ruoštis krikštynų šventei, auginti vaiką, jei nutiktų nelaimė ir jis netektų savo tėvų.

Pirmosios pamergės pareiga yra taip pat labai atsakingas darbas, todėl tiek nuotaka, tiek mergina, kurią kviečia, turėtų gerai apgalvoti savo sprendimą: viena – ką kviesti, kita – ar ji gali tikrai puikiai atlikti šį darbą. Nuotaka turi domėtis, kokias pareigas atlieka pamergė: ruošia mergvakarį, padeda ruoštis vestuvėms, per vestuves padeda nuotakai pataisyti makiažą, užsidėti suknelę, nueiti į tualetą, padaryti kai kuriuos darbus, kurių nuotaka tuo metu negali daryti ir svarbiausia- reprezentuoti pačią nuotaką. Reikia gerai apgalvoti, kuri draugė būtų ta, kuri tikrai puikiai su tuo susitvarkytų. Kitu atveju- tik pati būsite kalta, jei pamergė neatsakys į jūsų pagalbos šauksmą, nesuorganizuos mergvakario ar netgi padarys gėdą jūsų vestuvėse.

Prieš sutinkant tapti nuotakos pirmąja pamerge, reikėtų pagalvoti:

  • Ar aš turėsiu laisvo laiko padėti nuotakai ruoštis vestuvėms, jei to reikės?
  • Ar aš padarysiu puikų mergvakarį?
  • Ar aš sugebėsiu neatsipalaiduoti per daug ir tinkamai reprezentuosiu nuotaką vestuvių metu?
  • Ar aš noriu prisiimti tokią atsakomybę ir nenuvilti nuotakos?
  • Nepamirškime, kad pamergių sukneles taip pat išrenka nuotaka, todėl teks pasikliauti jos skoniu ir nuomone, gal net skirti pinigų suknelei.
  • Kiekvienas išsišokimas vestuvėse, padaugintas alkoholio kiekis pakenks ne tik jūsų, bet ir nuotakos reputacijai.
  • Ar žinote kokį vaidmenį vyriausioji pamergė atlieka tradicinėse vestuvėse?-daug organizacinio darbo.

Nepagalvojusios apie tokius svarbius punktus, merginos su laime priima šią atsakomybę, bet klaidos gali supykdyti vieną ar kitą pusę ar netgi kainuoti ilgą merginų draugystę.
Ne kartą girdėjau nusiskundimų iš nuotakų: pamergė nesurengė man mergvakario; visiškai jokios pagalbos nesulaukiau iš jos; pamergė nežinojo tradicijų ir , ką daryti kai kuriose situacijose; pamergė padaugino alkoholio ir padarė man gėdą per vestuves…

Kita pusė, neįsigilinusi prieš sutikdama į savo pareigas, skundžiasi: ji nori, kad aš viską daryčiau už ją; supyko, kad nedariau jai mergvakario -kodėl turėčiau? Aš nesugebu organizuoti tokių dalykų, aš nepažįstu visų jos draugių; nežinojau, kad man reikės tai daryti ir t.t. …

Komentarai