Praktiški patarimai, kuomet neturime vestuvių planuotojo ar koordinatoriaus

Jeigu ryžtatės vestuves planuoti ir koordinuoti patys, tikrai ne viską apgalvosite, net ir šie patarimai, yra ne viskas, ką turėtume žinoti, nes visos patirties, kuri išsaugoma vestuvių planuotojos galvoje tiesiog neįmanoma užrašyti net ir storiausioje knygoje. Tačiau, viliuosi, kad šie punkteliai Jums tikrai pagelbės ir praplės Jūsų žinias apie vestuvių planavimą.

Nuo ko pradėti? Jeigu dar nerezervavote datos santuokai, tuomet galite pradėti ir nuo fotografo, vedėjo ar sodybos/restorano/viešbučio/dvaro paieškų. Ypač, jei turite ypatingą norą rezervuoti tą, apie ką svajojate ir esate girdėję gerų atsiliepimų. Populiariausios vietos, fotografai, vedėjai gali būti užpildę savo kalendorius visiems savaitgaliams, ypač, jei tai vasaros savaitgaliai. Rugpjūtis ir Gegužė yra populiariausi mėnesiai vestuvėms. Taigi, savo vestuvių data galite derinti ir pagal norimų paslaugų teikėjo užimtumą.

• Nepamirškite, kad bus ramiau, jei viską rezervuosite kuo anksčiau.

• Gerai apsvarstykite ceremonijos laiką. Pagalvokite, ar visur suspėsite. Pasitarkite su fotografu, vedėju.

• Pasidarykite preliminarų svečių sąrašą. Svečių skaičiaus jūsų klaus beveik visi paslaugų teikėjai, į kuriuos kreipsitės. Nuo to gali kisti ir kaina.

Šventės vietą rinkitės šviesią, erdvią, kad nereikėtų grūstis, būtų vietos šokiams, šventės paslaugų tiekėjams, ypač fotografai labiausiai mėgsta fotografuoti ten, kur geresnis apšvietimas ir daugiau vietos, o ir svečiai turi jausti visišką komfortą. Sakoma, kad nereikėtų rinktis ir per didelės erdvės. Jei rasite viduriuką – idealu, jei ne, tuomet geriau daugiau, negu mažiau. Labai svarbu renkantis vietą, jau turėti vestuvių stiliaus viziją ir gerai apgalvoti ar vietoje, kuri jus vilioja tą viziją galėsite išpildyti. Dažnai nuotakos nusivilia, jei norimos spalvos nedera pvz. Prie sodybos grindinio…

• Nesirinkite didelių nuotolių tarp ceremonijos, fotografavimosi ir šventės vietų. Maksimum 50 km spinduliu.

• Klausydami rekomendacijų, gerai pagalvokite, ar žmogus, kuris rekomenduoja yra patikimas, jūsų skoniai sutampa?

• Nepatingėkite skaityti straipsnius, ieškoti idėjų, naujovių internete.

Tortas. Būtinai pasidomėkite ar pasirinktoje šventės vietoje galima atsivežti savo tortą, tortą, keptą namuose. Būtinai pasilikite čekį, po torto pasiėmimo, nes jo gali pareikalauti, jei šventė vyksta restorane.

Vedėją, fotografą rinkitės pagal savo skonį, vestuvių stilių, taip, kaip Jums sekasi susikalbėti, susibendrauti. Santykiai su paslaugų teikėjais turi būti draugiški ir šilti.

• Nepamirškite rašydami užklausas, rašyti jas mandagiai. Kaip šauksite, taip ir atsilieps. Pirmutinis ryšys labai svarbus.

• Nesamdykite nemalonių Jums paslaugų teikėjų, nes pirmas įspūdis gali būti toks pats, kaip ir paskutinis. Prisiminkite, kad Jūs mokate pinigus, bet ir nepamirškite, jog visi esame žmonės.

• Keletą kartų apsvarstykite, ar tikrai per vestuves susitvarkysite su viskuo patys ir , ar nereikėtų pasisamdyti vestuvių koordinatoriaus.

• Vestuvių ceremonijai rinkitės jaukias bažnytėles ir malonius kunigus. Būtinai pasidomėkite apie tvarką išsirinktoje bažnyčioje- ne visur viskas leidžiama. Sužinokite iki smulkmenų apie ceremonijos eigą.

• Skirkite daug dėmesio detalėms, ieškokite spalvų, kurios nedominuoja visose vestuvėse. Ryškios spalvos tinkamesnės rudenį, žiemą. Vasarą rinkitės pastelines. Nebijokite rinktis keletą spalvų.

• Dažnai pamirštamas jaunikio įvaizdis vestuvėse. Skirkite tam dėmesio nemažiau nei nuotakos įvaizdžiui.

• Pasidomėkite svečių, tėvų aprangos kodu vestuvėse, nes svečiai būtinai klaus, domėsis, kas galima, kas ne.

• Apgalvokite stalų išdėstymą, svečių susodinimą.

• Jeigu artimųjų prašysite pagalbos planuojant ar vestuvių metu, rinkitės tik patikimą žmogų, geriausia, kad jis būtų organizuotas, nors kiek domėtūsi, nusimanytų vestuvių tema.

• Jei renkatės pabrolius, pamerges, taip pat apgalvokite ar visi pasirinkti asmenys nepaves jūsų. Apsvarstykite, ar pabrolių ir pamergių jums apskritai reikia? Turėkite omeny, kad tai dar vienas didžiulis, sunkus darbas ir papildomos išlaidos. Su jumis fotografuotis gali vykti visi svečiai, kurie tik nori. Taip niekas nepasijaus nuskriaustas ir jūs dar puikiau, nevaržomai praleisite laiką.

• Pasirinkę šventės vietą pasitikslinkite: ar galima šaudyti fejeverkus; iki kurios valandos sodyboje galite būti; ar jie turi reikiamus indus; ar tiekia maistą; ar papildomai nereikia samdyti padavėjų; staltiesės; servetėlės; žvakidės; vazos.

• Įsigykite kalendorių, Vestuvių planuoklį arba viską užsiregistruokite portale, kuriame galima nemokamai planuotis.

• Su visais paslaugų teikėjais pasirašykite sutartis, prieš pasirašydami jas išanalizuokite.

• Savaitė prieš vestuves susiskambinkite su visais paslaugų teikėjais, pasidomėkite ar viskas bus taip, kaip planuojate, priminkite, kad būtų malonu visus matyti puošnesniais nei kas dieniniai rūbais. Pasidarykite planelį sau ir atsakinga, asmeniui, kas kada ir kur turi išvykti, kiek avanso sumokėta, kada ir kam dar reikia sumokėti pinigus. Pinigams suruoškite vokelius. Galite sudaryti planą fotografui, ką būtina nufotografuoti jūsų vestuvėse (gal tai originali detalė, kurios galima nepastebėti).

• Prieš dieną atsakingiems asmenims priminkite, kad ant stalo norite lygių, švarių staltiesių; pasitikslinkite ar netrūks kėdžių, indų.

• Pagalvokite, ar svečiai bus viskuo aprūpinti, ar pagalvojote apie vaikų užimtumą: auklė, žaidimai, vaikų stalas.

• Svečiams tiekti sulčių nerekomenduojama. Geriausia tiekti stalo vandeni, mineralinį vandenį. Sakoma, kad netiekti ir „colos“, bet pagalvokite, ar nėra svečių, kurie gėrimus geria tik su „cola“? Taigi, geriau jos nors kiek būtų. Nepamirškite apsirūpinti ledukais, jei mąstote apie sausą ledą, tai turėkite omeny, kad jis gali nudeginti, nemokant naudotis, tiekiant gėrimus su sausu ledu, rekomenduojama turėti barmeną, gerti per šiaudelį. Renkantis stipriuosius gėrimus pagalvokite, paklausinėkite, kokios rūšies gėrimus geria jūsų svečiai.

• Susiskaičiuokite alkoholio butelius ir susirašykite. Kiek ko turėsite šventėje. Prieš šventę padavėjus ar kitus atsakingus asmenis įspėkite, kad butelius sudėtų į dėžes. Taip po šventės būsite tikri, kad niekas nedingo, kiek alkoholio liko.

Maisto tiekėjui nemokėkite visos pinigų sumos iš anksto. Sumokėkite pasibaigus šventei, kai būsite tikri, kad viskas buvo taip, kaip sutarta.

• Viskam turėkite atsarginį variantą, kad ir paprastesnį.

• Nepamirškite užkandžių prie ceremonijos vietos ir į limuziną, nes visi bus išalkę. Neimkite į fotosesijos kelionę stipriųjų gėrimų (jei nenorite į puota atvykti su apsvaigusia svita), geriau pasirūpinkite, kad būtų užtektinai vandens, ypač karštą dieną. Vėsesniu oru galbūt labiau pravers svečius vaišinti kakava ar karštu šokoladu. Vasarą nerekomenduojama vežtis ir tiekti lauke šokoladinių saldainių- šie akimirksniu ims tirpti. Žmonės būna alkani, todėl geriau patiekite vaisių, vieno kąsnelio užkandžių.

• Suknelę rinkitės pagal savo gyvenimo būdą stilių. Jei jums nepriimtini sijonai, tai kodėl negalėtumėte per vestuves dėvėti puošnių kelnių? Jei neįsivaizduojate gyvenimo be kišenių, tai jos suknelėje būtinos, jei norite išsiskirti pagalvokite apie išskirtines detales, galvos apdangalus. Pagalvokite apie sau patogiausią suknelės ilgį. Kur geriausia įsigyti suknelę?- tokio recepto ar gero patarimo nėra. Visoms skirtingai.

• Jei nerandate suknelės, kokios norėtumėte, tai nebijokite kreiptis į profesionalus- dizainerius, siuvėjus; jei manote, kad nesugebėsite dekoruoti vestuvių, kreipkitės į dekoratorius, jei neturite laiko planuoti, jums vis nepavyksta, nebijokite pasikonsultuoti su vestuvių planuotojais (daugelis sutinka tai padaryti nemokamai).

• Į savo vestuves vežkitės lagaminėlį, kuriame sudėti daiktai „extra“ atvejams: antri marškiniai jaunikiui, pėdkelnės, lipni juosta, vaistinėlė, super klijai, siūlas ir adata, permatomas nagų lakas, higieniniai paketai (jeigu artėja mėnesinės), antri bateliai( kojų nuovargio ar kulniuko lūžio atveju), pora skėčių, jau minėtas dienos planas, šukos, plaukų lakas, dildė, šiukšlių maišai, mineralinis vanduo, papildomi pinigai (jų gali prireikti), kontaktai nenumatytiems atvejams (ne telefone, nes jis gali išsikrauti), žirklės, segtukai, žiogeliai, dezodorantas, vatos tamponėliai, šlapios/ sausos servetėlės, metiniai saldainiai.

• Nepamirškite, jog šventės esmė yra ne nepavykusios smulkmenos, bet jūsų nuotaiką ir faktas, jog visų akivaizdoje prisiekėte meilę vienas kitam. Paieškos, domėjimasis yra kelias į nuostabią šventę.

Komentarai