Stalų išdėstymas ir svečių susodinimas

fotografija – Pauliaus Gvildžio

Kai pagaliau sulaukiame paskutinio, užsivėlinusio svečio atsakymo dėl dalyvavimo vestuvėse, vėl prasideda naujas „galvos skausmas“ – kaip svečius susodinti. Bandžiau atrasti atsakymus į visus dažniausias iškylančius klausimus ir surašyti apie tai, apie ką gali pagalvoti tik žmogus dirbantis darbą vestuvių srityje. Kas dar nebandėte „sodinti“ savo svečių, tai įspėju, jog yra apie ką gerai pagalvoti.

Pirmiausia pastebėjau klaidingą mąstymą apie pailgų ir atskirų apvalių staliukų pliusus ir minusus. Klaidinga yra galvoti, kad prie vientiso stalo žmonės labiau bendrauja vienas su kitu ar, kad bendrauja daug didesnė žmonių grupė. Bendravimas vyksta lygiai taip pat, kaip prie apvalaus atskiro stalelio, nes bendrauja žmonės,  kurie arčiausiai sėdi vieni kitų- ką matai, ką girdi, su tuo komunikuoji. Kadangi prie atskiro standartinio stalelio sodiname apie 10 svečių, tai jie vieni kitus daug geriau mato ir girdi, tokiu atveju bendrauja didesnis žmonių ratas, nei prie vientiso stalo, prie kurio dažniausiai bendraujama su dviem žmonėmis iš kiekvieno šono ir su trimis priekyje. Kitus žmones matysime ir girdėsime daug silpniau.

Antras klaidingas dalykas yra, manyti, jog atskiri staliukai atrodo gražiau, juos gražiau galima papuošti. Grožis nepriklauso nuo to, atskiras ar pailgas jūsų vestuvių stalas. Grožis priklauso nuo to, kaip serviruosime, papuošime stalus.

Kuomet ieškote sodybos, salės, restorano vestuvėms, stenkitės rasti erdvę, kurioje žmonės nebus sugrūsti, turės užtektinai vietos šokiams, nesirinkite erdvių, kur žmones vienus kitiems gali užstoti kolonos, sienelės. Apgalvokite staliukų išdėstymą salėje. Staliukai turi laisvai joje tilpti, nesudaryti jokio diskomforto jums, svečiams ar jūsų samdomiems paslaugų teikėjams: fotografui, vedėjui, padavėjams- šie turėtu be kliūčių prieiti prie kiekvieno svečio.  Žmonės turėtų laisvai atsitraukti savo kėdę norėdami prisėsti, atsistoti, praeiti, nesukeldami diskomforto sau ir kitiems, valgydami neturėtų liestis alkūnėmis. Kėdės negali būti pristumtos prie sienos, ypač pailgos užstalės atveju, kuomet norintis nueiti nuo stalo vienas žmogus turėtų sukelti visą užstalę. Taip pat kėdės neturi atlošais remtis viena į kitą, kad sėdinčiam už nugaros netektų traukinėti savo kėdės kas kartą, kai nori kažkas išeiti iš už stalo.

Nesodinkite vyresnių svečių ir svečių su vaikais šalia garso aparatūros. Jiems tai gali kelti didžiulį diskomfortą.

Jokiu būdu negalima svečių sodinti nugara į jaunavedžius. Visi svečiai privalo juos matyti, kitu atveju svečiai pasijus atstumti, jaus nepagarbą. Pagal etiketą prie jaunavedžių stalo turėtų sėdėti patys artimiausi žmonės: tėvai, seneliai. Jeigu jums tikrai tai yra svarbu, jūs laisvai jausitės, sodinkite juos šalia, bet kita vertus- ar seneliams, tėvams nebus liūdna sėdėti atskirtiems, šonuose? Galbūt jiems bus smagiau plepėti su bendraamžiais? O ir jaunavedžiai dažnai liūdi, jaučiasi suvaržyti šalia tėvų. Pagalvokite ir tai. Sėdėkite taip, kad visiems būtų smagu.

Kad svečiams būtų jaukiau, geriausia pažįstamus, bendrų interesų turinčius  žmones sodinti šalia, nesodinkite porų ir vienišių žmonių į vieną grupelę: vieniši žmonės tokioje kompanijoje gali jaustis nejaukiai. Taip pat jokiu būdu nesodinkite mėgstančių konfliktuoti žmonių ir tų, kurie jaučia antipatiją vieni kitiems  prie vieno staliuko.

Kada kokias stalų formas geriausia pasirinkti? I formos užstalė labiau tinkama, kuomet švenčiate tik artimųjų rate iki 20 svečių. Kuomet svečių 20 – 30, tai geriausia daryti T formos stalą. U forma tinkamiausia, kai svečių 30 – 50. Kada svečių daugiau nei 40, geriausias variantas yra atskiri staliukai, prie kurių standartiškai sodinama po 10 svečių.

Kai žmonių kviečiate daug, nepatingėkite padaryti ir susodinimo planą. Taip išvengsite nesklandumų ir bruzgesio svečiu susėdimo metu. Visiems bus daug maloniau turėti savo vietą.

Privalau įtraukti ši punktą į straipsnį, nes klaidų klaida yra gėrimus: gaiviuosius ar alkoholinius statyti ant stalu, kuomet dar  nesusėdo svečiai. Nepamirškite, kad jūsų nuostabųjį dekorą įamžins fotografas. Buteliai tikrai nepuošia jūsų dekoro. Kaip tik- neatrodo estetiškai. Gėrimus dėkite svečiams susėdus ir spėjus pamatyti stalų grožį, kurį taip sunkiai formavote planavimo metu.

 

 

 

Komentarai