Trumpa fotosesija vestuvėse – ką verta įamžinti, jei fotografą samdai keletui valandų?

Vestuvės yra viena įspūdingiausių švenčių gyvenime, tad jaunavedžiai trokšta įamžinti šios dienos akimirkas, kad liktų prisiminimas visam gyvenimui. Tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių ne visi gali sau leisti samdyto vestuvių fotografą visai dienai, kuris įamžintų visą šventės eigą. Todėl nusprendus samdyti fotografą tik keletui valandų, svarbu apsvarstyti alternatyvas ir pasirinkti, kurias vestuvių šventės akimirkas įamžinti.

Esant ribotam vestuvių fotografo valandų skaičiui, siūlome įamžinti ceremoniją bažnyčioje ir jaunavedžių fotosesiją. Bažnyčioje tuokiamasi vieną vienintelį kartą gyvenime, todėl šių akimirkų prisiminimą turėti būtina. Kadangi bažnyčioje aplinka yra ypatinga tiek apšvietimo, tiek sakralumo prasme, tai patiems padaryti profesionalių nuotraukų greičiausiai nepavyks. O ir ne kiekvienas fotografas žino, kad fotografuojant bažnyčioje svarbūs ne tik fotoaparato nustatymai, tačiau ir tam tikrų taisyklių laikymasis. Profesionalus vestuvių fotografas žinos, kad bažnyčioje turi elgtis supratingai ir nepažeisti šventovės sakralumo bei vestuvių apeigų ypatingumo.

Profesionalus fotografas turi sugebėti likti kuo mažiau matomas, tačiau drauge „pagauti“ ypatingų kadrų.

Taip pat bažnyčioje rekomenduojama išjungti kameros blykstę, kai kurias funkcijas, kurios gali trukdyti apeigoms, todėl tai tik dar labiau pagrindžia poziciją, kad bažnyčioje kokybiškas nuotraukas padarys tik profesionalas.

Jei fotografą samdote tik keletui valandų, be bažnyčios, siūlome patikėti jam jaunavedžių fotosesiją. Priešvestuvinio susitikimo su fotografu metu aptarkite vestuvių fotosesijos vietą. Prioritetą teikite toms, kuriose Jūs jausitės laisvai, jaukiai. Atminkite nuotraukų kokybę suponuoja ne tik fotografo profesionalumas, jo aparatūros kokybė, tačiau ir Jūsų nuotaika! Tad jei norite įspūdingų kadrų, fotosesijai vietą rinkitės atsakingai – joje turite jaustis laisvai, patogiai, emocionaliai. Kalbant apie didmiesčius, tai tokiomis vietomis tampa parkai, senamiesčiai. Pavyzdžiui, vestuvių fotografai Vilniuje populiariausiomis vietomis išskiria senamiestį, neseniai rekonstruotą Bernardinų sodą.

Jei vestuvių fotografas samdomas labai minimaliam laikui, pavyzdžiui, iki 2 valandų, tuomet patikėkite jam ne ceremoniją ar kitas oficialias vestuvių dienos akimirkas, tačiau tik jaunavedžių fotosesiją. Pasirinkite jai laiką šiek tiek iki saulėlydžio ir saulėlydžio metu – vestuvių nuotraukos bus įspūdingos!

O rinkdamiesi vietą nemąstykite stereotipiškai. Ne vieta lems nuotraukų kokybę, o Jūsų emocijos, spinduliuojami jausmai ir fotografo gebėjimas likti kuo mažiau matomu, tačiau viską matančiu. Prioritetą teikite įvairialypei aplinkai, kurioje skirtingus fonus skirs mažas atstumas – taip sutaupysite laiko, kurio turite labai ribotai, ir turėsite įvairių vestuvių nuotraukų. Pavyzdžiui, kaimo turizmo sodyba šalia miško ir vandens telkinio: nuotraukos paslaptingumu alsuojančioje miško tankmėje, romantiškos nuotraukos ant ežero kranto ar jaukiai plaukiant valtele, jaukumu spinduliuojančios nuotraukos namo terasoje, gurkšnojant kavą ir t.t.

 

Nesvarbu, ar vestuvių fotografas bus su Jumis visą dieną, ar trumpiau, svarbu Jūsų nuotaika ir emocijos, kurios bus įamžintos. Kita verstus, trumpa vestuvių fotosesija turi ir privalumų – Jūs nepervargsite nuo pozavimo ištisą dieną.

 

Komentarai