Vestuviniai albumai ir svečių knygos

 

Turbūt nei vienos vestuvės neapsieina be svečių, palinkėjimų knygos ar vestuvių albumo. Dabar žmonės ieško, kuo asmeniškesnio išskirtinesnio daikto, todėl išpopuliarėjo rankų darbo gamybos albumai. Pasiūla su laiku didėja kaip ir paklausa, todėl įdomu, kaip išsirinkti geriausią gamintoją ir kiek laiko likus iki šventės reikėtų užsisakyti. Kad nesuklysti dėl gamintojo pasirinkimo, žinoma, reikėtų ieškoti rekomendacijų, o po to peržiūrėti gamintojo darbus. Kalbinu moterį, kuri kaip tik pačiame vestuvinių užsakymų gaminimo įkarštyje. Ilona jau (Fotomėja) daugiau nei metus užsiima albumų, užrašinių gamyba. Jos darbai unikalūs tuo, kad ne tik yra skoningi, bet ir pasižymi neperkrautomis detalėmis. „Taip man yra gražu „- sako ji. Turbūt užsakovų skonis sutampa su gamintojo skoniu (į ką taip pat reikėtų atkreipti dėmesį renkantis gamintoją – jūsų grožio suvokimas turėtų sutapti).

Prieš kiek laiko reikėtų užsisakyti vestuvinį albumą ar svečių knyga?

„Geriausia, kad užsisakytumėte kuo anksčiau. Nepalikite visko paskutinei minutei, nes vasara – švenčių metas, todėl užsakymų visada yra labai daug. Jei neužsisakysite iš anksto, tai galite negauti to, ko norite ar net apskritai nerasite, kas Jums pagamins. Atsiminkite, pageidaujate kažko ypatingo, neįprasto ar būtent pagal Jūsų norus pagaminto – tam reikia laiko. Ne tik pagaminimui, bet dar ir įvairių medžiagų, ir detalių gavimui taip pat reikia laiko.“ – sako Ilona.

Žmonės visada ir visur ieško pigiausių paslaugų ir dažnai aikčioja išgirdę kainas. Kiek pati domėjausi, tai pačiam gamintojui nekažkas ir lieka nuo vieno albumo, o jo gamyba atima nemažai laiko ir kantrybės, medžiagos nėra pigios.

„Jei norite, kuo pigesnio varianto, tada turite išsirinkti patį paprasčiausią. Prabanga, ypatingos detalės, geresnė medžiaga ir pan. – viskas kainuoja. Todėl, jei norite sutaupyti, teks rinktis ir pigesnes medžiagas. Visada galima rasti įvairų variantų už prieinamą kainą, tiesiog reikia kreiptis kuo anksčiau, kad būtų laiko tokį variantą atrasti. Paskutinę minutę visada tenka tenkintis tuo, ką tuo metu turi gamintojas, nes laiko paieškoms nebelieka tiek Jums, tiek apsiėmusiam gaminti.“

Kokias klaidas užsakinėdami dažnai daro užsakovai? Ką jiems reikėtų žinoti prieš užsisakant?

„Pirmiausia, jei Jums svarbus vestuvinis albumas, svečių ar palinkėjimų knyga, tai ieškokite iš anksto, kieno darbai Jums labiausiai patinka, kreipkitės kuo anksčiau ir derinkite visas smulkmenas. Apgalvokite, ko konkrečiai norite, kas Jums svarbu ir būtinai, tai pabrėžkite, kad galutinis rezultatas Jus džiugintų ir netektų nusivilti. Jei užsakinėjate palinkėjimų knygą, tai būtinai paskaičiuokite, kiek bus svečių, kad joje būtų tiek lapų, kiek bus palinkėjimų. Nepamirškite, kad vestuvių svečių skaičius nėra lygus palinkėjimų skaičiui, nes ateina poromis, šeimomis, todėl ir palinkėjimas greičiausiai bus nuo poros ar šeimos, vadinasi, lapų skaičius knygoje taip pat kis. Yra daugybė variantų, todėl galima sugalvoti kažką ir neįprasto, bet tai turite daryti kuo anksčiau.“

Taigi, ką reikia įsidėmėti:
• Albumus, svečių, palinkėjimų knygas užsisakinėkite kuo anksčiau. Turbūt jau tada, kai žinosite vestuvių temą ir nuspręsite, kad jums to daikto reikia.
• Prabangus, daug lapų, detalių albumas kainuos brangiau.
• Svečių, palinkėjimų knygos lapų skaičius nėra tolygus visų svečių vestuvėse skaičiui, nes palinkėjimą dažnai pora, šeimos nariai rašo po vieną palinkėjimą.
• Prieš užsakinėdami turėtumėte žinoti, kokį albumą ar knygą norėtumėte matyti savo rankose.

 

Komentarai