Vestuvinių paslaugų teikėjai

Pastebėjau, kad žmonės dažnai maišo vienus ar kitus vestuvių paslaugų teikėjus. Nuotakos dažnai manęs klausia, ar galėčiau dekoruoti, padaryti puokštę ir pravesti vestuves. Deja, mano darbas yra suplanuoti, kitiems dalykams turėtumėte samdyti srities žinovą. Norėčiau trumpai paaiškinti apie tuos, kuriuos dažniausiai sumaišo. Daugiau apšviesti  šia tema, nes anksčiau vestuvės šventėme su piršliais, muzikantais ir virėjomis. Viskas buvo paprasta ir aišku. Dabar turime daug daugiau paslaugų, atšakų, iš kurių susideda vestuvių šventė.

 

Planuotojos. Lietuvoje planuotojos profesija atsirado maždaug prieš dešimtį metų. Dešimt metų dar labai nedaug. Tai ganėtinai nauja profesija.Vienos pradininkių  yra Kristina Kaikarienė ir Inga Klimienė. Vestuvių planuotoja yra renginių organizatorių atšaka. Beje, daugelis vis dar užsiima ne tik vestuvių, bet ir kitų renginių organizavimu.

Vestuvių planuotoja, tai žmogus, kuris jums padeda organizuoti vestuves nuo a iki ž. Būna atvejų, kai planuotoja kviečiama dirbti tada, kai jaunavedžiai pradeda vestuves planuoti patys, bet to eigoje nusprendžia, kad vis gi reikia pagalbos. Planuotoja dėlioja jūsų vestuvių planą, padeda išsirinkti ir pasamdyti paslaugas, išsirinkti stilių vestuvėms, ruošia įvairias staigmenas, suteikia visą reikiamą informaciją, nukreipia jus tinkama linkme. Darbas su jūsų vestuvėmis planuotojai gali tęstis visus metus. Nuo dienos, kai ją pasamdėte.

Kas nėra planuotoja? Jokiu būdų nesumaišykite: planuotoja nėra muzikantas, vestuvių vedėjas, dekoratorius, floristas, stilistas.  Tai nėra planuotojos darbas. Yra atvejų, kai planuotoja gali papildomai padaryti vienus ar kitus dalykus. Pavyzdžiui- dekoruoti. Tačiau kokybiškiausią paslaugą gausite tada, kai planuotoja atlieka savo pagrindinį darbą, kurį geriausiai supranta – planuoja vestuves.

 

Vestuvių koordinatorius/ė – tai žmogus, kuris jums dirba jau vestuvių dieną. Jis prižiūri, kaip vyksta pasiruošimas, vestuvių eiga. Sprendžia iškilusius nesklandumus, koordinuoja vestuvių  tiekėjų darbą. Vestuvių koordinatorius nėra planuotojas. Jūs jį samdote tada, kai esate viską susiplanavę. Jei vestuves jums organizuoja planuotoja, tai koordinavimas įeina į jos pareigas ir atskirai tokios paslaugos jums samdyti nereikės.

 

Floristas – žmogus kuriantis gėlių, augalų kompozicijas jūsų vestuvėms. Flostistai dažnai maišomi su dekoratoriais. , tai žmonės, kurie padeda išpildyti jūsų vestuvių dekoro vizijas, vyksta į šventės vietą, yra atsakingi už šventės puošybą nuo… iki… Žinoma, būna atvejų, kai dekoratorius yra ir floristas, bet jeigu žmogaus vizitinėje parašyta: floristas, nereikalaukite iš jo daugiau nei gėlių puokščių.

 

Vedėjas – tai žmogus, kuris yra atsakingas už vestuvių šventės vakarinę dalį, už jūsų linksmybes ir jų vedimą. Vedėjas nėra šventės koordinatorius, muzikantas ar planuotojas. Taip, vedėjai dažnai prisideda prie vestuvių organizavimo rekomenduodami tam tikrus paslaugų teikėjus, gali patarti kai kuriais klausimais. Kartais vedėjai gali pradėti savo darbą ne tik nuo vakarinės vestuvių dalies. Kai kurie siūlo koordinavimo paslaugą nuo pat santuokos ceremonijos pradžios, vyksta su jumis į fotosesiją, kur užima svečius, kol jaunieji fotografuojasi. Tačiau tai minimalus koordinavimas, už šį darbą vedėjai nėra atsakingi.

Komentarai