Viskas, ką turime žinoti apie RUSTIC stilių

Paskutiniu metu labai populiaru vestuvėms rinktis „rustic“ arba lietuviškai – kaimišką stilių. Nežinantiems arba girdėjusiems nedaug, norėčiau plačiau apie jį papasakoti. Pastebėjau, kad dažnai merginos forumuose užduoda klausimus susijusius būtent su „rustic“ vestuvėmis ir klysta, maišo jį su kitais stiliais. Kažkada prajuokino klausimas „Ieškau rustic stiliaus fotografo. Kur tokį rasti?“. Merginos, tokio fotografijos stiliaus nėra. Tai yra dekoro stilius, elementai, smulkmenos… Apie tai ir dar daugiau mums papasakos Asta, kurios rankomis palytėti daiktai virsta „rustic“ dekoru. Kas dar negirdėjote apie „Rustiko kluoną“, tai metas susipažinti.

Taigi, kas tai yra „rustic“ stilius?

„RUSTIC  – kaimiškas švenčių kūrimo stilius, kuris pastaruoju metu vis labiau ima konkuruoti su romatiškuoju bei klasikiniu stiliumi ir Lietuvoje.

RUSTIC  stiliui būdinga viskas, kas susiję su gamta, su lauku ir užmiesčiu. Tai stilius, kuriame vyrauja natūralūs, žemės atspalvių, gamtos tekstūrų dekoro elementai: lauko ir sodo gėlės (rugiai, levandos, ramunės…), samanos, medžio atraižos, žievės, malkos, virvės, linas, vilnos pluoštas, šiaudai, nėriniai. Iš močiutės spintos paimtos lininės servetėlės, drobinės užuolaidos, knygos, perliniai karoliai ar laikrodžiai. Taip pat senoviniai lietuviško kaimo namų rakandai: skrynios, lagaminai, šiaudinės vazos… RUSTIC stiliaus šventėms puošti naudojama viskas, kas dvelkia sentimentais.

Prie kluono įrengta aikštelė tampa unikalia vieta šventinio ar saldaus stalo dekoravimui, svarbiausia geras oras ir noras švęsti po atviru dangumi! Kokia šventė be festivalio tipo elementų? Jaukumui sukurti naudojamos lempučių girliandos, žibintai, šieno kūgiai svečiams susodinti bei pledai, kurie suteikia dar daugiau romantikos.

RUSTIC šventės temai išpildyti svarbu ne tik tai, kas jauku ir lengvai pasiekiama močiutės palėpėje… Šventinė apranga taip pat užima svarbią vietą. Kaip turėtumėte pasipuošti, kad Jūsų apranga atspindėtų RUSTIC stilių? Moteris turėtų puoštis nėriniais, o vyras – užsidėti petnešas, „varlytę“, skrybėlę, taip pat ir moterims ir vyrams labai tiktų kaubojiški batai. Spalvos – natūralios, pastelinės arba sodrios, ruda ir gamtos.“

Kartais posakis „užlipti ant grėblio“ nereiškia blogos pabaigos.  Šį kartą tai vienai merginai reiškė pradžią, pirmąjį žingsnį link jos svajonių veiklos. Tai buvo „Rustiko kluono“ gimimas, kuris jau gyvuoja dvejus metus.

„Viskas visada nuo kažko prasideda! Jei  atvirai, tai viskas prasidėjo, kai vieną karštą vasarą kaime pas močiutę, laksčiau basa po pievą ir visai netikėtai užlipau ant grėblio (gerai, kad ne ant šakių ar kokio dalgio, dabar pagalvoju… ). Nuo grėblio viskas ir prasidėjo… senove dvelkiančio grėblio, kuris manyje pasėjo labai daug idėjų… Nuo tada savo širdyje ir pastačiau kluoną, kurį pavadinau Rustiko kluonu. Už jo atsiradimą taip pat reikėtų padėkoti mano garbingo amžiaus močiutei, kuriai šį pavasarį sužydės jau 93 gimtadienis. Jei  ne ji ir ne jos kaimas, kas žino, ar būčiau užlipusi ant grėblio?  Nuo tada pradėjau mylėti viską, kas sena ir dvelkia sentimentalumu, ypač močiutės senovinius rakandus. Mano močiutė toks pat kūrybos žmogus, kaip iš aš. Daugiau nei prieš 10 metų įkūrusi senovinių daiktų muziejų, iki šių dienų užsiima kūryba,  rašo dainas. Nebūna mūsų susitikimų kaime be dainos apie meilę (tenai kur žali medžiai…) Linkėjimai ir sveikatos jai!“

Šis verslas tapo visos šeimos verslu, kuriame dalyvauja įkūrėjos tėvai ir jos vyras.

„ Kai tėtis kala, mama siuva, bet būna ir atvirkščiai… Galiu tik pasigirti tokia kūrybinga šeima. Ypatingai savo mylimu vyru Dariumi, kuris yra auksinės kantrybės ir rankų žmogus. Mes esame tas duetas, kurio pagrindinis arkliukas, nešantis į aukščiausius kalnus yra RUSTIC stilius. Nuolatos imamės naujų RUSTIC stiliaus dekoracijų kūrimo. Norėčiau padėkoti vyrui, kad padėjo įgyvendinti medinių šviečiančių raidžių LOVE  projektą, kuris buvo didelis pasiekimas mums abiems.“

Paklausta, ar vyktų dekoruoti kitokio stiliaus šventę, Asta atsakė, kad vyktų, bet kol kas užklausų kitokio stiliaus vestuvėms jie negavo, turbūt, dėl pavadinimo, kuris ir pašnibžda, į kokius klientus orientuojamasi.

„Rustiko kluonas“ teikia visas smulkias dekoravimo ir dekoro kūrimo paslaugas. Pas juos galite kreiptis, jei jums reikia RUSTIC stiliaus svečių knygos, žiedų pagalvėlės, dėklų įrankiams arba visų dekoravimo darbų. Taip pat teikiamos ir nuomos paslaugos: sendaikčiai,kėdžių užvalkalai, kaspinai, vazelės ir kitos smulkmenos, kurios sudaro dekoro visumą.  Geidžiamiausias tendencijas: lemputes, bei LOVE raidžių nuomą čia taip pat surasite. Spaudos gamyba: stalo kortelės, kvietimai ir pan. Viską rasite „Rustiko kluone“ – viskas viename.

Šis stilius tinka ne kiekvienam. Jei nejaučiate jokių sentimentų kaimui, gamtai, senovei, natūralumui, tai šis stilius nėra jums skirtas.

„Jei myli kaimą, nepamiršti aplankyti senelių, gerai jautiesi senove dvelkiančioje aplinkoje, gamtoje, šis stilius – Tau. Net neabejoju, kad RUSTIC stilių pasirenka tie, kas gyvena ekologijos idėja, dievina natūralumą. Tie, kas savo šventę taip pat įsivaizduoja paprastą, jaukią, natūralią, o ne nepriekaištingą ir išdailintą .“

Nepamirškite, kad kurdami tokį stilių savo vestuvėms, turėtumėte rinktis ir atitinkamą vietą šventei. Viešbučio, prabangaus restorano  aplinkoje RUSTIC nelabai derės, praras savo prasmę.

Kalbant apie RUSTIC (kaimiško stiliaus) šventės vietą, reikėtų rinktis kaimo turizmo sodybas – medines, senovines. Labiausiai šį stilių išpildyti galima senoviniame kluone, kuris Lietuvoje jau minimas nuo XVI amžiaus.  Ką tai reikškia, o gi tai, kad šis stilius tiesiog maldauja medinės aplinkos, o tokia aplinka ne visada būna viloje, dar rečiau restorane ar kavinėje. Širdis jaučia, kad žmogus pasirinkęs RUSTIC stilių, ir nesirinks kitokios aplinkos. Reikia nepamiršti, kad pasirinkus nepriderinta aplinką, teks investuoti žymiai daugiau, negu Jūs pasirinktumėte medinę sodybą ar kluoną, nes tokioj aplinkoj net pačios sienos tampa originaliu RUSTIC dekoru.“

„Rustiko kluonas“ žeria kelis svarbius patarimus tiems, kas patys, savo jėgomis kuria ar ketina kurti „rustic“ šventę.

„Patarimas numeris vienas – tinkamai išsirinkti šventės vietą, tai labai svarbu. Šveskite savo tėvų ar senelių sodyboje, ten kur daugiau jaukumo. Lietuvoje RUSTIC vestuvių stilių ypač diktuoja turizmo sodybų gausa. Todėl tikrai galima rasti tinkamiausią vietą šiam stiliui skleistis.

Patarimas numeris du – jūsų apranga turėtų atspindėti – neįpareigojantį įvaizdį: nuotakai labai tinka natūralaus audinio, nėrinių motyvų suknelė, jaunikiui – laisvalaikio stiliaus kostiumas, liemenė, petnešos ir „varlytė”.

Ir patarimas numeris trys – stenkitės išlaikyti šventės vientisumą, nepagailėkite investuoti į šviečiančias lemputes, kuriomis puoškite ne tik pobūvio vidų, bet ir medžius. Ant stalų dėkite tai, kas būtų tarytum parsinešta iš miško, pasiskolinto iš gamtos ir, žinoma, daugiau šieno ir rugių dekoracijų! „

 

Patarimas ir būsimoms pavasario nuotakoms.

„Pavasaris – gamta bunda – spalvų daugėja! Dekorui puikiai tinka rausva, rusva, smėlinė, persikų, lašišų atspalviai, apelsininė, pastelinė žalia, gelsva. Taip pat alyvinė. Šventė  dekoruota alyvų šakelėmis atrodo tobulai.  Gegužės nuotakoms Rustiko kluonas linki, kad alyvos žydėtų ir jų puokštėse!“

Saldaus stalo asortimentą patariama rinktis taip pat sentimentalų, natūralų, tokį, kokį galima pasigaminti namuose, rasti miške ar močiutės darže.

„Saldus stalas – šventės kulminacija! Patariame jį dekoruoti senoviniais daiktais: lagaminais, pintinėmis, puodynėmis, geldomis, rėmeliais… ir kaimiškais skanėstais. Tinka viskas, ką užauginame kaimo daržuose ir randame jo miškuose: uogos, vaisiai ir daržovės. Puošimui naudojami mediniai padėklai ir stovai saldumynams: grybukams, spurgoms, vafliams, kaimiškiems sausainiams, uogoms. „

Kiek meilės, kiek sentimentų sudėta į „Rustiko kluono“ darbus… Skubėkite kreiptis, jei jums dar trūksta šio stiliaus dekoro elementų, smulkmenų ar tiesiog patarimų dekoruojant savo šventę.

„Rustiko kluonas“ Jums siunčia šiaudinius linkėjimus. Norėdami susisiekti Facebooke, įveskite į paieškos laukelį „Rustiko kluonas“. 

Komentarai